Інститут української мови заборонив школярам підручники Табачника

*

 

Підручники «Математика» для 1 і 2 класів (автори  Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька) не можуть використовуватись у навчальному процесі.

Такий висновок Інституту української мови надійшов до парламентського комітету з питань науки і освіти.

 

Експерти Інституту дослідили підручники після офіційного звернення комітету і виявили численні мовні (орфографічні, пунктуаційні, граматичні, стилістичні, логічні, а також технічні) помилки.

Тексти підручників, як йдеться у висновку, суперечать чинним правописним нормам сучасної української літературної мови. Найпоказовіші помилки експерти розписали на 10 сторінках.

 

Табачник каже, що 12:2=12. Помилок немає

Голова Комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич направила Міністру освіти і науки експертний висновок Інституту української мови з метою виправлення у ході навчального процесу вказаних в експертному висновку помилок. Одночасно голова парламентського Комітету запропонувала відомству оприлюднити на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України експертний висновок до уваги вчителів та батьків – з метою корегування навчального процесу.

 

Лілія Гриневич нагадала, що для підвищення якості підручників необхідна прозора конкуренція на ринку підручників, а вплив на вибір повинні мати практичні освітяни.

“Кошти на підручники необхідно направляти якнайближче до споживача. Місцеві органи самоврядування і вчителі, які будуть обирати підручники, будуть відповідальні перед учнями, їх батьками. Тоді, очевидно, видавництвам доведеться приділяти більше уваги якості підручників, щоб зацікавити ними багатотисячну аудиторію вчителів, а не тільки чиновників міністерства освіти», – відмітила Гриневич.

 

Раніше Інститут інноваційних технологій і змісту освіти встав на захист підручника, в якому тернопільські педагоги знайшли півтори сотні помилок. На думку керівництва Інституту, нападки на підручник «Математика. 1 клас» викликані виключно заздрістю вчителів чужий успішності. Пізніше глава МОН Дмитро Табачник заявляв, що не довіряє експертизі навчальної літератури, проведеної педагогами і проводить власну перевірку.

*

 

 

Факти