У Харкові пам’ятки нищать, а у Львові – ставлять

 

*Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради. Замовником на проектування, виготовлення і встановлення таблиці славісту-мовознавцю, історику української літератури, літературному і театральному критику Юрію Володимировичу Шевельову (Шереху) визначили управління культури Департаменту гуманітарної політики ЛМР. Пам’ятний знак встановлять на фасаді будинку №14 на вул. Конопницької, де у 1943—1944 роках жив учений.

 

За словами керівника управління культури ЛМР Ірини Подоляк, «є вже певна кількість людей, які готові пожертвувати власні кошти, аби таку таблицю було виготовлено. Є також ідея цих громадян, щоб звернутися до скульптора Романа Петрука з проханням долучитися до роботи».

 

Попередньо ініціативу встановлення меморіальної таблиці Юрію Шевельову у Львові обговорювали в інтелектуальному середовищі міста. Ініціативу підтримав міський голова Львова Андрій Садовий: «Це буде добре і для самих мешканців будинку, і для туристів, і для львів’ян, щоб ми добре знали всіх людей, які жили у Львові й тепер відомі у світі». А сама ідея увіковічнити пам’ять ученого у Львові виникла після того, як 25 вересня знищили пам’ятну дошку Юрію Шевельову в Харкові.

 

День