Кінотеатр «Жовтень» виселяють

zhovtenlogos

ТОВ „Кіноман” (організаційний центр кінотеатру „Жовтень”), яке було створено членами трудового колективу ДКП «Кінотеатр „Жовтень”» у 2003 році, є орендарем цілісного майнового комплексу кінотеатру. ТОВ „Кіноман” є суб’єктом кінематографії згідно законодавства України (Свідоцтво про внесення до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів, серія РУ № 000024 від 15.05.06 р.).

 

„Жовтень” – найстаріший в Києві кінотеатр. Його відкрито 29 січня 1931 року. Це найулюбленіший кінотеатр для багатьох поколінь киян. У 2012 році у „Жовтні” на кінопереглядах побувало 150 тис. глядачів, а за 9 місяців 2013 року аудиторія кінотеатру склала близько 109 тис. глядачів. Середня ціна квитка у 2013 р. – 34 грн., що значно нижче загальноукраїнського статистичного показника (42 грн.). Зростання середньої вартості кіноквитка за рік не перевищує показники рівня інфляції в Україні. Водночас, ТОВ „Кіноман” справно сплачує усі належні податки і збори: за 2012 рік підприємство сплатило 1 млн. 616 тис. грн. у місцевий та державний бюджет, а за 9 місяців 2013 року цей показник склав 1 млн. 103 тис. грн. Дотацій із міського чи державного бюджету ТОВ „Кіноман” не отримує.

 

Будівля кінотеатру „Жовтень” є власністю київської міської територіальної громади. ТОВ „Кіноман” є орендарем цілісного майнового комплексу кінотеатру на підставі рішення Господарського суду м. Києва. Договір оренди укладено до 2020 року, орендодавець – Головне управління комунальної власності м. Києва (нині Департамент комунальної власності м. Києва) Київської міської державної адміністрації. Протягом усього строку оренди ТОВ „Кіноман” належним чином сплачувало орендну платню і використовувало приміщення кінотеатру суто за призначенням.

 

Тим не менше, листом від 18 вересня 2013 року серед іншого Департамент поінформував орендаря, що „буде вимушений звернутися до прокуратури Подільського району м. Києва за захистом інтересів територіальної громади міста Києва та виселення ТОВ „Кіноман” із займаних приміщень цілісного майнового комплексу кінотеатру „Жовтень” в судовому порядку”.

 

Це викликає занепокоєння і обурення у трудового колективу та у глядачів кінотеатру. Учасники, гості та організатори КМКФ «Молодість» виступили з ініціативою звернутися до Голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова із проханням не допустити виселення ТОВ „Кіноман” та позитивно вирішити спірні питання навколо кінотеатру. Всі охочі долучитися до цього звернення можуть поставити під ним свій підпис. Документ можна підписати щоденно у робочі години кінотеатру у фойє. Збір підписів триває до 27 жовтня включно.

Будемо дуже вдячні Вам за підтримку і небайдужість до долі «Жовтня»!

 

Кінотеатр «Жовтень»