Лукашенко заборонив український фільм «Параджанов»

*Олена Чередниченко, прес-аташе Держкіно України, повідомила на своїй сторінці в соцмережах: «Адміністрація Олександра Лукашенка не пропускає до показу на Міжнародному кінофестивалі «Листопад» фільм «ПАРАДЖАНОВ». Офіційна причина відмови поки невідома. Про це повідомила білоруська кінокритик, яка щойно виступила на симпозіумі «Кіно за мир та толерантність», що проходить у цей час у рамках МКФ «МОЛОДІСТЬ». Білоруська колега розповіла, що будь-який фільм у Білорусі – особливо це стосується фестивальних – проходить обов`язкову цензуру Адміністрації Президента. Кілька років тому цензура не пропускала на «Листопад» польську документальну стрічку «Чорний четвер», але тоді керівництву фестивалю вдалося фільм відстояти. Чи вдасться це зробити з «ПАРАДЖАНОВИМ», поки невідомо».

 

Нагадуємо, «Параджанов» – український біографічний фільм 2013 року про знаменитого вірмено-українського кінорежисера Сергія Параджанова. Режисерами виступили Олена Фетісова та Серж Аведікян. Аведікян зіграв також головну роль. Прем’єра фільму відбулася 4 липня 2013 на кінофестивалі в Карлових Варах, у прокат в Україні фільм вийшов 3 жовтня. Параджанов був висунутий від України на премію Оскар в номінації «найкращий фільм іноземною мовою».

 

Картина розповідає про кінорежисера Сергія Параджанова. Він створює великі фільми, які приносять йому міжнародне визнання. Його зухвала поведінка призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. За сфабрикованим звинуваченням Параджанова ув’знюють.

IА «ПРО»