Ремонт у музеї Шевченка йде за планом

*

 Щодо ремонтно-реставраційних робіт в музеї Шевченка на сайті maidanua.org була опублікована неправдива інформація. У публікації Василя Овсієнка “Музей Тараса Шевченка в небезпеці!” використано неперевірені факти стосовно того, з якою метою проводять ремонтно-реставраційні роботи і якою є ситуація на сьогоднішній день.  Наприкінці червня 2013 року в музеї відбулась прес-конференція, на якій представників ЗМІ ознайомили з інформацією про стан будівлі та плани ремонтно-реставраційних робіт. Уся необхідна документація стосовно санкціоновасті та необхідності робіт викладена на сайті музею.

 

Будівля, в якій розташовано музей, перебувала в аварійному стані через тривале надмірне зволоження незахищених гідроізоляцією стін, що стало причиною поширення в підвальних та цокольних приміщеннях колоній пліснявих грибів. Зараз у музеї проводяться роботи з гідроізоляції фундаментів, йде реконструкція системи опалення, вентиляції, охоронної, пожежної сигналізації, також здійснюється капітальний ремонт покрівлі та водовідводів. Головні проблеми музейного приміщення – пам’ятки архітектури ХІХ століття – надмірна вологість та відсутність вентиляції, створили неприйнятні для роботи працівників умови та ставили під загрозу збереженнямузейних експонатів у експозиції! Ці проблеми виникли внаслідок неякісного виконання робіт із облаштування гідроізоляції стін під час останніх ремонтів в 1989 та 2004 роках.

 

Проект реконструкції пройшов відповідні державні експертизи і був презентований на сайті музею 20 серпня 2013 року. По завершенні ремонтно-реставраційних робіт в оновленому музеї з’являться сучасні фондосховища із обладнанням, яке дозволятиме зберегти експонати у належному стані.

 

 

Нинішні ремонтні роботи передбачені Указом Президента № 257/2012 від 11.04.12 року «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», а також Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 «Деякі питання виконання підготовчих та будівельних робіт». Загрози для збереження колекції Музею не існує, бо всі предмети залишаються під охороною, а в фондосховищах, розташованих на першому поверсі будівлі, ремонтні роботи не проводяться! У фондосховищі, де зберігаються оригінали графіки Тараса Шевченка, підтримується в межах норми температурно-вологісний режим, передбачений інструкцією “З обліку і збереження культурних цінностей”.