Кембриджскі алеї назвуть в честь Тараса Шевченка

*

Відкриття особливої пам’ятки, літературного проекту  відбудеться сьогодні на сайті Sidgwick  о 12 годині на честь двохсотої річниці з дня народження художника і поета, широко відомого під ім’ям   “культурний похресник” України.”

Тарас Шевченко (1814-1861), заслуговує свого власного голлівудського блокбастера. Україна була хрещеною матір’ю сирітського кріпака, який став художником, живописцем, безстрашним поетом,  перебуваючи на засланні, став таки, голосом народу.

Його роботи були  поштовхом для заснування країни, однієї з найбільших у Європі.

Впродовж наступного року, Кембриджський університет приєднається до всесвітнього  відзначання 200-річниці з дня народження Шевченка.

 

Сьогодні університет оголосить, що проголошує  центральні алеї  Кембридж на сайті Sidgwick ” Taras Shevchenko Way ” (Вулиця Тараса Шевченка) протягом двохсот річного терміну.

Це символічно, тимчасові назви  проспектів зі Сходу на Захід на сайті Sidgwick є першими в Кембриджі.

Його розташування – на перетині факультетів Права, Історії, Богослов’я , Сучасних і Середньовічних Мов, був обраний для проголошення  безсмертної спадщини поетові.

“Тарас Шевченко руйнує бар’єри між ‘Сходом та ‘Заходом’, – пояснює  Рорі Фіннін, старший Викладач кафедри українознавства в університеті.

 

“З особливою пристрастю він звертався за справедливістю для всіх пригноблених народів, вказав важливі моральні уроки з минулого, і підкреслював відносини між людиною і Богом у занепадаючому світі.

“Він-один з найбільш безкомпромісних та унікальних голосів у сучасній Європейській культурі”.

Цей голос стає все відомішим у Великобританії. Починаючи з 2008 року, вірші Тараса Шевченка вивчалися  в оригіналі українських студентів Кембриджського в МЛМ Факультету. Починаючи з 2011 року, копії його картин висіли в семінарських аудиторіях в піднятій будівлі факультету.

 

“Занадто довго, Тарас Шевченко був розміщений на гранітному постаменті, і перш за все, вважається українським національним поетом”, – говорить Фіннін. “У Кембриджі ми читаємо його як поета глобального масштабу і значущості, які трапляються,  є українськими. У своєму інноваційному використанні просторіччя, він може бути настільки ж потужним, як Бернс. У своїй сповідальній ліриці, він може бути  інтимний, як Рільке. В його містицизмі можуть бути  спогади, як у Блейка. Його гуманізм може бути різкий, як у Тагора. Ця складність може здатися страшною, але наші студенти отримують  задоволення від цього завдання ”.

Cambridge українських досліджень та  програма департаменту славістики, планує використовувати ‘ Дорогу Тараса Шевченка” експромтом у літературних читаннях та музичних виставах протягом двохсотлітнього періоду.

 

Сьогоднішнє відкриття пов’язане з цього тижневим  фестивалем ” Дні України ” в Лондоні (17-19 жовтня), в якій представлені кращі роботи сучасної української літератури, музики, моди, художнього мистецтва.

Cambridge українських досліджень, програма, яка була запущена на кафедрі славістики в 2008 році, завдяки щедрій фінансовій підтримці Дмитра  Фірташа і Лади, які також приймали участь  в  ініціативі  Дні України.

Cambridge українознавства працює  для поглиблення розуміння громадськістю України, просування нових, інноваційних підходів у дослідженнях  країни, яка знаходиться в критичному роздоріжжі між ‘Сходом’ та Заходом’ з багатим історично-культурним та мовним  спадком.
– Див. детальніше: http://www.cam.ac.uk/news/cambridge-makes-way-for-taras-shevchenko#sthash.ccs4D18r.dpuf

 

University of Cambridge