Міносвіти негласно видаляє зі шкільних програм патріотичну складову

*

 

На думку експертів, у нових державних стандартах освіти не ставиться мета сформувати у дітей фундаментальні знання про Україну, її історію, культуру та традиції.

 

За її словами , поняття ” державна мова ” в освітніх стандартах підміняють терміном ” рідний” , що відкриває можливості для просування російської мови в освітній простір.

” Державна мова – українська – не виділяється окремим розділом , а йде в розділі” мови та літератури ” , через кому з” мовами національних меншин ” … Мабуть, щоб уникнути прописування головної мети і складових її вивчення”, – зазначила Валентина Стрелько .

 

“Ми проаналізували підручники з української мови для початкових класів . Це в цілому 743 сторінки. На них – всього 27 тез або пропозицій , де згадуються слова, пов’язані з Україною . Лише двічі у вправах вживається термін українську мову :” Українська мова – державна мова України “та” Ми – українці. Мова наша – українська “. Ні в одному з проаналізованих підручників з мови немає вправ з текстами про його красу і мелодійності , про пісні і народній творчості . Вразило і те , що в” Книгах для читання ” для початкових класів немає оповідань з історії України , про героїв – козаків , героїв боротьби за незалежність України . На яких же прикладах виховуються діти ? ” , – обурена експерт.

 

На її думку , історія України також не виділяється як важлива складова навчального процесу . Вона входить у загальний розділ ” суспільствознавство ” . Замість терміну ” українська нація , український народ” вживається термін “населення України ” .

Валентина Стрелько вважає , що в нових державних стандартах освіти не ставиться мета сформувати у дітей фундаментальні знання про Україну , її історію , культуру та традиції .

“Сьогодні в початкових класах , які навчаються за старими стандартами , поки ще є такий предмет ” Я і Україна ” . Я завжди критикувала його зміст … Але цей курс , принаймні , був … За новими стандартами через кілька років курсу ” Я і Україна ” в початковій школі не буде ” , – констатує експерт.

 

” Наш фонд ініціював всеукраїнські науково -практичні конференції” Українське національно – патріотичне виховання : реалії , тенденції , перспективи “. Коли наш фонд направив до МОН резолюцію конференції про незадовільний стан патріотичного виховання в країні , ми отримали відповідь : ” Вважаємо недостовірною інформацію про відсутність на державному рівні системи патріотичного виховання молоді в Україні та відповідної законодавчої бази ” . Нам прислали на цілих п’яти сторінках перелік заходів, що сприяють , на думку міністерства , патріотичному вихованню : ” Зірниця ” , ” Молода гвардія ” , святкування перемоги у Великій Вітчизняній війні і т. д. ” , – зазначила вона.

Подробиці читайте в свіжому номері ” Дзеркала тижня. Україна ” в інтерв’ю Оксани Онищенко з Валентиною Стрелько . :

 

ZN.UA