Уральський батьківський комітет знову вимагає заборонити книги з сексуального виховання

*Члени громадської організації з Єкатеринбурга наполягають на повторних експертизах видань зі статевого виховання, стверджуючи, що книги, які фахівці вже визнали придатними для дитячого читання, шкідливі для психіки.
Після закриття всіх кримінальних справ за позовами Уральського батьківського комітету (УРК) минуло два місяці, і керівник даної громадської організації, член експертної ради з сімейного та соціального права Держдуми Євген Жабрєєв заявив про намір вимагати повторного проведення експертиз книг про статеве виховання для підростаючого покоління.

 

Як повідомлялося, згадана громадська організація стала широко відома в Росії після того, як восени минулого року її керівник направив до прокуратури заяву про порушення кримінальної справи, оскільки угледів порнографію в дитячих книгах провідних видавництв країни: «Що відбувається з моїм тілом» Лінди Мадарас («АСТ»); «Як дорослішає моє тіло» Валерії Фадєєвої («АСТ»); «Девчонкологія» Меліси Холмс і Тріш Хатчісон («Ексмо»); «Звідки беруться діти. Сексуальна енциклопедія для дітей 8-11 років» Сержа Монтанья («АСТ») і «З ким би побігати» Давида Гроссмана («Рожевий жираф»).

 

Ще до початку розслідування представники видавництва «АСТ» прибрали свої книги з прилавків і знищили залишки тиражу, а видавництво «Ексмо» свою продукцію вилучати не стало, заявивши про незгоду з думкою УРК.

 

*
За запитом слідства фахівці провели низку експертиз, за результатами яких в перерахованих книгах не було виявлено порнографічного та такого, що розбещує, змісту, тому кримінальну справу припинили. Але члени УРК вважають за необхідне переглянути дане рішення.

.
«Проведення додаткової експертизи просто необхідно, адже в текстах даних книг за статевою освітою дітей повністю відсутня художня, науково-пізнавальна, культурна цінність. Така література сумнівного змісту, спрямована на читацьку аудиторію допідліткового і підліткового віку, може завдати непоправної шкоди психологічному стану дитини», – передає слова віце-президента УРК з правових питань Миколи Горло видання«Накануне.ру».

.
Заяву про необхідність повторної експертизи УРК направив на адресу уповноваженого з прав дитини при президентові РФ Павла Астахова, а також голові комітету з питань сім’ї жінок і дітей Олені Мізуліній. Слід зазначити, що Павло Астахов вже підтримував діяльність УРК у боротьбі з книгами в минулому році.

Pro-books.ru