Сьогодні – Всеукраїнський день бібліотек та Міжнародний день перекладача!

*30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек та Міжнародний день перекладача. Вітаємо всіх, хто причетний до бібліотечної та перекладацької справи! Завдяки Вам знання стають доступніші, завдяки Вам світ стає ближчим! Усіх гараздів на роботі та вдома!

 

Всеукраїнський день бібліотек встановлений в Україні «…враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості…» згідно з Указом Президента України «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» від 14 травня 1998 р. № 471/98.

 

Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед провідних — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Національна бібліотека України для дітей, Національна історична бібліотека України та інші. Кількість бібліотечних працівників перевищує 52 870. Послугами книгосховищ користуються більше 17490 тисяч читачів.

 

Міжнародний день перекладача проголошено Міжнародною федерацією перекладачів. Ця дата обрана невипадково, в цей день 30 вересня 420 року помер Ієронім, один з чотирьох латинських отців Церкви, письменник, історик, перекладач.

 

 

Друг Читача