В Одесі встановили “Тінь Пушкіна”

pusВлада Одеси таємно від громадськості відкрила художню інсталяцію “Тінь Пушкіна“, яка виконана на тротуарній плитці на розі вулиць Рішельєвська і Дерибасівська.

Про це в четвер 26 вересня повідомляєLenta.Ru з посиланням на “Новий регіон”.

Урочиста церемонія відбулася на п’ять годин раніше призначеного часу – о 10 ранку, а не о третій годині дня, як планувалося, уточнює “Думская.net”. Заступник мера Одеси Марія Єременко повідомила, що керівництво міста пішло на такі заходи через “обурення групи громадських працівників”.

Проти “Тіні Пушкіна” раніше виступили активісти організації “Молодіжне єдність” і ліворадикальної Прогресивної соціалістичної партії України. Вони наполягали на тому, що подібний пам’ятний знак (нанесений на тротуар) образливий для поета, і обіцяли зірвати його відкриття.

Вже після того, як “Тінь Пушкіна” була розміщена на тротуарі, біля неї зібралася група активістів. Вони провели мітинг, в ході якого пригрозили “зламати” пам’ятний знак, після цього вони віддалилися.

Напередодні незадоволені інсталяцією громадські працівники зобразили на тротуарі фігуру мера Одеси Олексія Костусєва з кувалдою і пообіцяли, що подібні зображення в подальшому можуть з’явитися по всьому місту.

В Одесі крім “Тіні” вже є два пам’ятника Пушкіну (на однойменній вулиці і Приморському бульварі).

“Тінь” російського класика з’явилася в місті з ініціативи організаторів щорічного літературного фестивалю “Пушкінська осінь в Одесі”.

Автором двометрової “Тіні Пушкіна” є скульптор Олександр Князік. Він встановив у свій час пам’ятник Володимиру Висоцькому біля Одеської кіностудії, який, за інформацією ЗМІ, також викликав неоднозначну реакцію громадськості.

Newsru.ua