На Закарпатті вручено літературну премію «Дебют»

Закарпаття може похвалитися, крім іншого, ще і тим, що тутє аж дві літературні премії. Одна, засновником якої є Спілка письменників та облдержадміністрація, носить ім’я Федора Потушняка і присвоюється щороку професійним письменникам у п’яти номінаціях: проза, поезія, дитяча література, драматургія та літературознавство. Інша, а саме про неї піде мова нижче, заснована ВО «Батьківщина» з ініціативи кількох письменників, що створили угрупування, але жодного спільного проекту так і не здійснили, днями вручалася вшосте. Премія «Дебют» присуджується компетентним журі за першу книжку чи солідну публікацію в загальнонаціональному часописі автору-початківцю незалежно від його віку у двох номінаціях: за прозу та поезію.

debУ приміщенні читального залу обласної бібліотеки на оголошення переможців чекали з нетерпінням. Адже вперше нагородження відбувалося аж у вересні, а автори видали свої книги ще минулого року. То ж, кращими визнані: за кращу першу поетичну книжку – Маріанна Шутко, за кращу прозову книжку нагороду розділили Наталія Дурунда та Юлія Тарасюк. Премії та дипломи вручив голова оргкомітету Андрій Сербайло. Він наголосив, що нагорода не є партійною відзнакою, а, скоріше, проявом патріотизму та уваги до літератури організації, яка не бачить себе поза культурним простором. А рівень літературної досконалості творів оцінюють люди, у компетенції та порядності яких сумніватися не доводиться.

Переможців прийшли привітати голова журі, професор, письменник Сергій Федака, голова обласної організації Національної Спілки письменників України Василь Густі, колеги, друзі, родичі, шанувальники… У своїх виступах усі бажали натхнення та нових книг молодим авторам. А Маріанна Шутко заявила, що вона вже видала дві нові книги завдяки меценату Віктору Балозі. А ще на дві книги вона вже має майже готові рукописи. Тож пропозиція Андрія Сербайла обласній бібліотеці була доречною: виділити окрему полицю для книг лауреатів премії. Адже окремі з них уже досягли певних висот у літературі, то ж заслуговують на посилену увагу в першу чергу своїх земляків.

     Василь Кузан

Укр.літ