Сьогодні Донбас Опера покаже в Києві унікальну виставу “Летючий Голландець” Вагнера

operaДонецький національний академічний театр опери та балету імені Солов’яненка продемонструє в Києві унікальну постановку «Летючого Голландця» Вагнера.

Ця вистава Донбас Опери є першою в Україні постановкою опери Ріхарда Вагнера мовою оригіналу, з використанням технічних засобів, яких не має жодний з європейських театрів. У ній беруть участь виконавці та постановники з чотирьох країн, зокрема з Німеччини й Австрії.

На сцені Донбас Опери «Летючого Голландця» показували рік, а у вересні спектакль побачили в Одесі та Львові.

«У нас завжди переаншлаги. Квитки замовляють за 1-3 місяці, з-за кордону люди приїжджають, дізнаються через інтернет і їдуть до України дивитися оперу. Я вважаю, що опера має бути в кожному обласному центрі, а людей «годують» попсою», – зазначив головний диригент Донецької опери Василь Василенко.

d

«Так як приймали нас у Львові – важко згадати де ще так гостинно приймають! Ось вам яскравий приклад, коли політики говорять, що «схід і захід разом», а ми це втілюємо у життя. І втілюємо вже, повірте, не перший рік. Україна – це одне єдине ціле, просто Україна різна, кожний регіон має свої неповторні особливості. Я вважаю, що опера має бути в кожному обласному центрі», – сказав Василенко в ефірі Радіо Свобода.

Гастролі «Летючого Голландця» проходять у рамках українсько-німецького культурного проекту, присвяченого двохсотріччю Вагнера. У листопаді виставу побачать у Німеччині.

«Ми маємо возити до Європи не лише «Летючого Голландця», й «Богдана Хмельницького», ми найперше маємо презентувати нашу українську оперну традицію – Лисенка, Станковича, Скорика. Ми одна з найбільших країн в центрі Європи. І нас повинні знати не лише на рівні спорту, нас мають знати і як культурну, оперну країну», – вважає диригент Донецької опери.

У Київській опері донецького «Летючого Голландця» дають 27 і 28 вересня.

“День”