На Форумі видавців презентували американський бестселер про виховання дітей

fvНа 20 Форумі видавців у Львові презентували американський бестселер «Французьке виховання. Історія американської мами в Парижі» Памели Дракермен. Видавництво «Критика» привезло до України концентрацію унікального досвіду жінки, котра не розуміла чому одних дітей можна контролювати, а інші роблять зі своїх батьків реальних жертв, а переїхавши до Парижа отримала урок «як виховавувати свою дитину по-французьки». Перекладачка Вікторія Наріжна бачить у цій книзі видання не лише для мам, а для усіх молодих осіб, котрі прагнуть досягнути баланс у своєму житті.
Важливим є той факт, що авторка книжки журналістка за фахом, а тому усі парадокси, з якими вона стикалась під час свого перебування у Франції, та сприйняття їхніх парадигм виховання дітей, розглядала як окремі журналістські розслідування. Коренями радикальних відмінностей у системах, де мами є жертвами, як от США та Україна, з французькою пані Дракермен вважає тамтешній рух просвітництва.
Ірина Славінська та Оксана Форостина також звернули увагу на відмінності державної соціальної політики щодо жінок та сімей із дітьми в Україні та Франції та їх вплив на пересічне населення. Окрім того учасниці презентації зачепили проблему жінки-матері-що-страждає-заради-щастя-своїх-дітей та різку різницю між сприйняттям жінки-матері як сексуальної та сексуально актвиної особи чоловіками України, США та Франції.
Вікторія Наріжна застерегла, що ця книга не є панацеєю, адже є певні культурні базові відмінності, але головна ідея дійсна у всіх цивілізованих суспільствах – жінка, яка почуває дискомфорт, не може забезпечити повноцінне виховання своєї дитини.