Оголошено старт літературних премій Книга року ВВС-2013 та Дитяча Книга року ВВС-2013

bbc12 вересня 2013 року. ВВС Україна оголосила початок щорічної літературної премії, що має на меті визначення найкращих прозових творів, написаних українською мовою – Книга року BBC 2013 та Дитяча Книга року BBC 2013 – у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Про це ДЧ повідомила прес-служба премії.

 

Початок відбору книг-номінантів на дев’яту премію Книга року ВВС було оголошено на круглому столі «Місце сучасної української літератури на літературній мапі світу», який провела ВВС Україна у Львові під час 20-го Форуму видавців.

 

«ВВС Україна завжди широко висвітлювала сучасну українську літературу. Ми пишаємося тим, що премія Книга року ВВС стала знаком високої якості у світі української літератури. Я з нетерпінням чекаю на книги-номінанти цьогорічної премії і сподіваюся, що вони вкотре належатимуть до найкращих зразків сучасної української художньої прози», – сказала головний редактор ВВС Україна Ніна Кур’ята.

 

Починаючи з минулого року, премію було презентовано у партнерстві з Культурною програмою ЄБРР. Радник з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало каже: «Культурна програма ЄБРР пишається тим, що є партнером ВВС Україна у відзначенні найкращих зразків сучасної українською літератури. Молоде покоління українців є спраглим до книжок; більшість письменників та читачів, які приїхали до Львова на Форум видавців, є молодими. Тому нам особливо приємно вже другий рік поспіль підтримувати номінацію Дитяча Книга року ВВС».

 

До журі премії Книга року ВВС-2013 увійшли:

  • Віра Агеєва, професор, Національний університет Києво-Могилянська академія
  • Тарас Федюк, поет
  • Ольга Герасим’юк, журналіст
  • Ніна Кур’ята, головний редактор ВВС Україна
  • Світлана Пиркало, письменник, Радник з питань культури ЄБРР

 

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію у розмірі гривневого еквіваленту

£1,000. Видавці книг-переможців у обох номінаціях отримають право використовувати логотип премії Книга року ВВС на наступних виданнях.

 

Видавці можуть подавати на розгляд журі до трьох книг в кожній категорії та до двох нових книг переможців попередніх конкурсів. Книги, подані на премію, мають бути художніми прозовими творами, написаними українською мовою, виданими упродовж останніх 12-и місяців на момент оголошення старту премії. Більш детально з умовами літературної премії Книга року ВВС можна ознайомитися на сайті bbc.ua.

 

«Довгі списки» у кожній номінації визначає редакція ВВС Україна. «Короткі списки» та переможців визначить журі.

 

Останній термін подання книг на премію – 1 жовтня 2013 року. Переможців буде оголошено в грудні 2013 року.

 

Переможці минулих років:

 

2012Юрій Винничук, «Танго смерті» (Книга року ВВС) та Леся Воронина, «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів» – Дитяча Книга року ВВС

2011Володимир Рутківський, «Cині води»

2010Сергій Жадан, «Ворошиловград»

2009Іздрик, «ТАКЕ»

2008Люко Дашвар, «Молоко з кров’ю»

2007Володимир Діброва, «Андріївський узвіз»

2006Сергій Жадан, «Капітал»

2005Юрій Винничук, «Весняні ігри в осінніх садах».

Друг Читача