Євгенія Кононенко на Форум видавців везе «Ностальгію»

НА ЗУСТРІЧ ФОРУМУ

Вперше окремою книгою виходить одна з найкращих повістей метра сучасної української літератури«Ностальгія» від Євгенії Кононенко.

*

«Ностальгія» це – «три в одному»: детективний роман з несподіваною розв’язкою, роман-топографія старого міста та історія кохання з ностальгійним присмаком. Історія про осінньокрасиве почуття двох дорослих людей, яких поєднала необхідність розслідувати загадкове вбивство двадцятирічної давнини. Історія, що так само по-дорослому закінчується – коханці повертаються до своїх звичних комфортних окремих життів.
Колись Алекс, юний обдарований хлопець, піаніст, сорок років тому так рвався звідсіль: від цих «совкових» злиднів, із крихітної «хрущоби», від нудних батьків з їхніми дріб’язковими проблемами. Наразі він – заможний, впевнений у собі комерсант. Проте страшна тайна трагічної загибелі батьків одного разу загримала у його двері. А може, його жене на покинуту колись батьківщину примарний, ледь уловимий образ жінки, яку він недолюбив, ба навіть не помітив за років своєї юності. Вони обов’язково зустрінуться і розгадають криваву загадку, і опиняться в обіймах один одного, і прокинуться в будиночку біля моря… Усе це попереду. А покищо вони у пошуках істини блукають стежками та вуличками двох містичних київських пагорбів – Щекавиці й Юрковиці, – занурюючись у світ повоєнного міста, де саме й прихована страшна правда…
«Ностальгія» – це повість про київський внутрішній простір, який є настільки викривленим, що жодні дві точки не можна з’єднати по прямій. Це простір, кривизна якого весь час міняється й іноді стає від’ємною: тому минуле зникає назавжди. Але героям «Ностальгії» щастить відшукати минуле. Принаймні те, до якого вони причетні.

 

 

Євгенія Кононенко – письменниця, літературний перекладач з англійської та французької мов, науковий співробітник Українського центру культурних досліджень. Учасниця багатьох міжнародних літературних, культурологічних і наукових форумів в Україні, Франції, США, Польщі, Фінляндії, Естонії, Росії тощо. Переможець і лауреат низки літературних і перекладацьких премій. Автор багатьох оповідань, новел та есеїв, повістей та романів, дитячих книжок.

Друг Читача