Форум видавців збиратиме книги для українців Польщі

*Польська українська діаспора нині вкрай потребує українського слова, української  книжки. Про це засвідчив заклик української служби Польського Радіо, котра повідомила, що український  відділ Публічної бібліотеки ім. Зигмунта Яна Румля у Варшаві наразі  володіє мізерною збіркою таких  книжок – лише 500одиниць. З чуйною увагою поставились до їх прохання до  вітчизняних видавництв, авторів українських книг, до всіх небайдужих – допомогти  поширити рідне слово серед українців Польщі насамперед у Львові.

 

Відтак, збір книжок відбуватиметься  на  цьогорічному 20-му ювілейному львівському Форумі Видавців. Окрім цього книги  можна принести у Товариство «Просвіта»  за адресою пл.  Ринок, 9. Нову книгозбірню також планує використовувати у своїй  діяльності й сама українська  служба Польського Радіо.

 

Принагідно слід зазначити, що натомість, принаймні, на теренах Західної України й з польською книгою, й з навчанням на польській мові наразі все досить добре. Тут діють п’ять загальноосвітніх середніх шкіл із польською мовою навчання. Чотири з них знаходяться на Львівщині: дві у Львові (№10 та №24), та ще  по одній – в Мостиськах і в селі Стрілецьке Мостиського району. Ще одна така школа функціонує й в місті Городок Хмельницької області. А 1 квітня 2004 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка було створено кафедру польської філології шляхом поділу кафедри слов’янської філології на дві – кафедру польської та кафедру слов’янської філології. Нині її очолює доктор філологічних наук, професор Любомир Сеник. Непогано почувається в Галичині й польська періодика. Скажімо, тут у більшості газетних кіосків без проблем можна придбати чудово проілюстрований тижневик «Kurier Galicyjski», котрий видається в Івано-Франківську на 32 сторінках і має чималий наклад.  Отож,  редакція «Нашого слова» може хіба що по-доброму позаздрити своїм польським колегам у Галичині!

 

До слова, вперше в межах Форуму на Міжнародному літературному фестивалі відбудеться промоційна акція «Країна – Почесний гість». Зрозуміло, що першим таким гостем стане на Форумі Польща. Польську програму можна поділити на 20 окремих проектів: концерти, презентації, семінари, читання, перегляди фільмів тощо. До Львова на «золотий вересень» приїдуть відомі польські письменники, поети старої та нової генерації, які протягом всього фестивалю будуть дискутувати про літературні зв’язки Польщі та України.

Ігор Галущак
Друг Читача