Київська мерія закриватиме бібліотеки

*У київській мерії обговорюється ідея зменшити кількість бібліотек: мовляв, популярність читальних закладів падає через масове розповсюдження інтернету та електронних книг. У бібліотеках з ініціативою влади категорично не згодні.

Всім бабусям – електронну книжку

За словами директора столичного департаменту культури Світлани Зоріної, в Києві – 139 бібліотек, і їх відвідуваність залишає бажати кращого. У бюджеті тим часом не залишається коштів на розвиток. «Цього року бюджет на культуру збільшено і становить 320 мільйонів гривень. Але 97% загальної суми йдуть на утримання об’єктів, зарплату і комунальні платежі», – розповіла «Погляду» Світлана Зоріна.

На думку чиновниці, паперові книги незабаром будуть повністю витіснені електронними пристроями та інтернетом. «Навіть бабусі можна подарувати електронну книгу, і вона зможе читати будь-яким шрифтом, якою їй зручніше. Нам дійсно не потрібна така кількість бібліотек, ці приміщення можуть приносити прибуток місту», – пояснює чиновник.

Світлана Зоріна стверджує, що поспішати із закриттям бібліотек не будуть: спочатку планується оцифрувати фонди, щоб у читачів залишився доступ навіть до самих раритетних видань, потім – закупити електронні книги і тільки після – перепрофілювати приміщення. Скільки саме бібліотек можуть потрапити під скорочення, поки невідомо.

Читачі поповнюють фонди самі

Бібліотекарі з думкою про непопулярність їх установ категорично не згодні. «У кращі часи у нас було 45 тисяч читачів, тепер – близько 40 тисяч. Тобто великого спаду немає», – говорить директор Централізованої бібліотечної системи Деснянського району Тетяна Курило. Показуючи комп’ютерний зал, конференц-хол і полички буккроссингу (вільного обміну книгами між читачами), вона розповідає  що сучасні бібліотеки – це центри спілкування і отримання інформації, а не тільки класичні «читалки». До того ж, незважаючи на скромне фінансування, книг у бібліотеках хоч відбавляй. Їх несуть мішками самі читачі, які після ремонтів і переїздів хочуть зменшити домашню бібліотеку.

«Пенсіонери до нас ідуть потоком. У період складання шкільних тестів у нас натовпу учнів», – говорить фахівець з впровадження нових технологій у бібліотечній системі Деснянського району Тетяна Овраз.

На свій подив, незважаючи на канікули, на порозі дитячої бібліотеки № 115 «Погляд» зустрів цілу групу підлітків  «Не все можна завантажити з інтернету, та й цікавіше з книжкою. Коли є гроші, купую книги в домашню бібліотеку» , – розповів 13- річний Артем Ольшинський. Територію книг цінують і дорослі читачі. «Я просунута в технологіях, але вибрати хорошу книгу можу тільки в бібліотеці. Тут мільйон підказок – запах, ілюстрації і навіть “затасканість” вказують на популярність у читача», – каже киянка Неля Рангелова.

Нагадаємо, що скоротити мережу бібліотек столична влада планувала ще в 2007 році. Тоді під закриття потрапив заклад на Печерську по вулиці Кутузова, 14. Однак місцеві жителі активно виступили проти, і бібліотека досі працює.

Vz.ua

  • Г

    Похоже,что киевская мэрия состоит из одних тупых идиотов.

  • oleg o

    Масове розповсюдження інтернету та електронних книг повинно ініціювати Київську мерію до модернізації цих бібліотек…