В Україні створили інтерактивні казки для iPad, що вчать читати

3-1Українська компанія iPublisher розробила для iPad унікальні додатки з казками, в яких можна і вчитися, і гратися водночас. Наразі доступні для скачування 4 казки російською мовою. А у День Незалежності, 24 серпня, в AppStore з’являться й їхні україномовні версії. Детальніше про нові додатки та процес їх створення Радіо Свобода розповів директор компанії Сергій Носенко.

– Все почалося кілька років тому. Моя донька вивчила перші літери і ще не вміла складати з них склади. І мені захотілось зробити щось інтерактивне. Щоб не просто можна було читати, а щоб можна було до цього доторкнутись і почути. Перша книжка, яку ми зробили, – «Колобок». Це –  перша книжка доньки з дитинства.

У нас були знайомі художники, які малюють аквареллю. Так з’явились перші замальовки, які ми спробували оживити. Ми вирізали кожен персонаж казки, давали йому якийсь характер і звуки, щоб ним можна було гратись, як в ляльковому театрі. Одночасно пальчиками можна брати кілька персонажів, пересувати їх по екрану і чути, що вони говорять. Текст можна включити в режимі «по складах» або просто в режимі «читати». На кожний окремий склад можна натиснути і він буде озвучений. Діти і граються (можна і колобком побігати, і цибулю розсипати, і кота за хвіст посмикати), і в той же час вчаться, коли читають текст, і бачать, яке слово і яка літера що означає.

– На яку вікову категорію розраховані додатки з казками?

– У нас є відгуки від батьків навіть 10-місячних дітей. Але ці ще не читають, а просто граються і слухають казки. З 3-4 років вже можна гратись в режимі «читаємо по складах». Крім того, в нас є такі казки, як «Гидке каченя». Там багато тексту, тому в ній немає режиму «по складах», її можна просто читати. Більше тексту підходить для дітей віком 6-8 років. Я б сказав, що деякі батьки теж люблять це. Команда в нас весела, в казках багато гумору… Нам одного разу писав батько: «Дитина лягла спати, а я вже годину відірватись не можу».

…Я б хотів зробити казку «Котигорошко». Вона мені дуже подобається. І в нас вже є замальовки і дуже харизматичний Котигорошко. Вона може вийти до кінця року, якщо встигнемо. Бо це робота досить кропітка – ми першу казку робили десь 9 місяців. Сподіваюсь, це буде наша перша українська казка. А ще, в Apple учора дали підтвердження і, я думаю, що сьогодні ввечері або завтра зранку вже існуючі казки українською мовою будуть доступні в AppStore для завантаження.

За матеріалами Радіо “Свобода”