Найбільше слідчий боїться колишньої дружини – новий детектив від Лариси Денисенко

*Восени на Форумі видавців у Львові письменниця Лариса Денисенко презентує нову книгу “Розрахунковий світ”. Це вперше авторка взялася за написання детективу для проекту “Злочин і кара – детективи сучасних українських письменників”. Gazeta.ua розпитала у Лариси Денисенко про сюжетні перипетії нового роману.

 

– Чому взялися саме за детективну історію?

– Детективи ніколи не писала і особливого прагнення не мала. Андрій Кокотюха зробив пропозицію у дусі “хрещеного батька”, і я не могла відмовитися, тому й спробувала написати детектив для проекту “Злочин і кара – детективи сучасних українських письменників”. Як сказав головний редактор “Юрінком Інтер” (видавництво, що займається цим проектом – Gazeta.ua), Віктор Ковальський: “Таке могла вигадати тільки жінка”.

 

– Хто став головним розслідувачем у книзі? Чого він боїться і на що сподівається?

– Головних героїв в цьому тексті як мінімум десять, кожному приділено майже однакову кількість уваги. Я не рахувала кількість жіночих та чоловічих персонажів, але думаю, що чоловічі трішечки домінують. Зокрема, слідчий – чоловік середнього віку на ім’я Вадим Зозуля, він жартівливий, чутливий, навіть зворушливий, найбільше він боїться своєї колишньої дружини, а також, жахливих оповідок своєї бабусі. Зокрема, про Зозулю в тексті сказано й так: “Зозуля очікував на “перший диб-диб”. Коли це відбувалося, навіть якщо рибка не піймалася на гачка, далі він міг чекати скільки завгодно, йому залежало на тому, що в цій запруді є риба, що він не помилився з місцем рибалки. І в роботі, насамперед, він очікував цей перший “диб-диб”, щоб запустилися на повну потужність всі механізми: очікування, аналітика, напад”. Сподівається він на те, що буде щасливим. І що знайдеться людина, котра зрозуміє його роботу, його зайнятість, і зможе підтримати його.

 

– Події розвивають в сучасному часі? Що розслідують: вбивства, махінації?

– Події відбуваються в нашому часі, в нашій країні, героїв дуже багато. У фокусі – невипадкова смерть податківця. Звичайно, коли вбивають податківця, до кола підозрюваних вписують представників бізнесу. Звичайно, коли вбивають податківця – не можна оминути махінації. І цей текст зв’язує банкіра, податківців, духовника, музику, піарницю, вчительку, бізнесменів, а також їхніх знайомих і родичів, а також деяких персонажів, котрі знаходяться між нашим та іншим світами.

 

– Опишіть один із найінтригуючих моментів книги.

– Використаю цитату з роману: “Вже лежачи на землі та відчуваючи всім тілом, як його тлумлять сильні підліткові ноги у важких черевиках, він почув гарчання гаражного пса, вахтового Вітру, котрому ледь не щодня носив потрошки, кістки та кашу, він хотів крикнути сміливому псові – йди геть, але відчув, що губи злипнулися від крові. Він виплюнув вибиті зуби, як хтось знову вдарив його по обличчю. Останнє, що він чув, було виття Вітру, котрого на ранок знайдуть скаліченим, з переламаним хребтом, біля тіла мертвого чоловіка, одяг котрого щільно пропитався кров’ю, а обличчя та руки наче вмиті, пес скавулів та облизував їх, гарчав, не дозволяв наблизитися. За два дні в невпізнаному трупі чоловіка середніх літ упізнають Владику Антонія. Упокой його душу”.
Gazeta.ua