Кримські вчені напишуть об’єктивну історію півострова

*Уряд АРК виступив з ініціативою написання нового – більш об’єктивного – наукового видання з історії Криму.

 

Про це глава уряду АРК Анатолій Могильов повідомив на зустрічі з кримськими істориками, передає кореспондент Укрінформу.

 

“З моєї точки зору, нам необхідно консолідуватися і спробувати створити наукову працю, яка б об’єктивно відображала всю історію Криму з античних часів до наших днів”, – заявив він.

 

За словами Могильова, у написанні такої книги необхідно максимально піти від політики і опиратися на об’єктивні історичні факти, обов’язково підтверджені документами або археологічними знахідками. Прем’єр підкреслив, що головною метою нового наукового видання має бути об’єктивний виклад історії з метою консолідації суспільства.

 

Він закликав усіх істориків взяти участь у написанні книги, передбачивши, що праця може стати досить об’ємною, і робота над нею займе не один рік. У перспективі, зазначив Могильов, ця робота може стати основою для написання шкільного підручника з історії Криму.

 

Пропозиція глави уряду АРК була підтримана всіма істориками. Передбачається, що нова наукова праця буде написана приблизно за 2,5 роки і приурочена до 25-річчя відтворення кримської автономії, яка відзначатиметься в січні 2016 року.

I-pro.kiev.ua