Підбито підсумки поетичного конкурсу «Dictum»

1001402_714458568580203_659892429_n

Понад три сотні письменників узяли участь у поетичній першості Dictum, організованій тернопільським видавництвом «Крок». Цими днями відбувся гала-концерт фіналістів і нагородження переможців поетичного змагу.

 

Координатор конкурсу Юрій Матевощук коментує, що надіслали доробки як поети-початківці, років 12, так і ті, чиї імена вже встигли стати відомими: Ірина Шувалова, Юлія Мусаковська, Олена Заславська. Географія теж виявилася обширною – від східних до західних теренів.

 

Член журі, поет Григорій Семенчик зауважив: «Дуже несподіваним виявилося те, що надіслано так багато заявок на Dictum. Було надзвичайно важко визначити кращі з маси текстів, які я прочитав. Особливо важко було визначитись із переможцем, тому фотографії учасників відіграли важливу роль. Обравши за фотками гарних дівчат і хлопців, виявив, що між них багато добрих поетів. Але я, звичайно, жартую. Між учасниками багато чудових поетів, різних за стилем і рівнем».

Інший визначник переможців, очільник «Кроку», поет Юрій Завадський зазначив, що організовуючи першість йшлося про те, щоби зібрати всіх разом, поспілкуватися. «Конкурс, як і будь-яке змагання, у свій спосіб організовує, і тоді люди розуміють, навіщо вони приїжджають – не просто так почитати віршики, тим більше ─ отримують подарунки, звання, у резюме рядочок, — провадить пан Юрій. — Можливо, це якось повпливає на їх самооцінку чи вони по-іншому подивляться на свої тексти. Зробив деякі висновки, що підтверджують моє загальне враження про те, що молода література прекрасно розвивається, не зважаючи на все. Жаль, що молодим поетам трохи бракує самовпевненості. Завдяки конкурсам та подібним речам можна досягнути того, що наші автори будуть більш певні себе, як більшість з тих, котрі ввійшли у фінальну десятку».

 

Наталія Єрьоменко з Чернівців посіла третє місце. Зазначає, що нині поетичних конкурсів на кожен колір і смак, але рівень їх учасників не завжди радує. Тут була потішена рівнем фіналістів, серед яких приємно було відшукати своє прізвище. Каже, що для неї поезія — терапевтичний засіб, а якщо її вірші ще комусь відгукуються і від того комусь стає добре, ─ то це ще ліпше.

 

Перше місце у конкурсі Dictum посіла Юлія Мусаковська зі Львова, друге – Ірина Шувалова з Києва. Нагадаємо, що вірші переможця вийдуть друком у видавництві «Крок». Як зазначила під час нагородження Юлія Мусаковська, частина текстів до збірки вже є, проте, за домовленістю з видавництвом, книжка вийде у наступному році.

 

Цьогорічний конкурс – це був не перший крок «Кроку» назустріч молодим поетам, проте саме «Dictum» каталізував інтеґрацію молодих поетів, котрих нічого не об’єднує, окрім свободи. Наступного року збір заявок на участь у конкурсі розпочнеться на початку літа, будьте уважні.

Укр.літ