В українських школах вивчатимуть російську і нехтуватимуть англійською

*Міністерство освіти має намір ввести в школах обов’язкове вивчення двох іноземних мов.

 

Експерти вважають, що нововведення призведе до погіршення знань українських школярів з іноземних мов. МОН запланувало з 1 вересня 2013 року поступове скорочення часу на вивчення першої іноземної мови в 5-7 класах. Ініціатива Міносвіти поставила в безвихідь багато навчальних закладів через дефіцит фахівців, які знають кілька іноземних мов. Для виконання вимоги міністерства школи для другої іноземної мови будуть змушені викладати російську, що згідно із законодавством є мовою нацменшин, пише ZN.UA.

 
Як зазначають експерти, незважаючи на гасло про впровадження другої іноземної, йдеться про принесення “в жертву” англійської заради російської мови. “На чому ґрунтуються такі невтішні прогнози? У 5-9 класах більшості загальноосвітніх шкіл з українською мовою навчання час на вивчення першої іноземної мови заплановано скоротити на 20% (2,5 години на тиждень), що еквівалентно вилученню практично одного року навчання (у 5-9 класах буде всього по 2 години на тиждень). При цьому нова-стара програма вимагає від учителів виводити учнів на кінець 9-го класу на той же загальноєвропейський мовний рівень А2, як і при нинішній (теж відносно скромній) кількості годин”, – зазначають експерти.

 

Педагоги прогнозують, що нововведення міністерства призведе до загального погіршення рівня знань з англійської мови у 80% випускників школи.