Помилки на дніпропетровському пам’ятнику Шевченку виправлять

*Міська художня рада при Дніпропетровській міській раді на своєму засіданні ухвалила рішення, що відділ комунального господарства Жовтневої райради (замовник реконструкції пам’ятника Шевченку) має виправити помилки, допущені при написанні уривку з «Заповіту» на п’єдесталі.

 

За рекомендацією філологів Дніпропетровського національного університету чотиривірш «Заповіту» відтворять у варіанті, наведеному у виданні: «Кобзаря» 2009 року. Поки помилки, допущені в написі на пам’ятнику Кобзареві в Дніпропетровську, заклеїли плівкою.

 

Реставрувавши пам’ятник, підрядники зробили кілька помилок у викарбованому на п’єдесталі уривку з тексту «Заповіту». Зокрема, вони пропустили коми, слово «пом’янути» написали без апострофа, а «незлим» – у два слова («не злим»).

 

Проблема з виправленням напису полягає у тому, що норми сучасної української мови розходяться з авторським написанням Шевченка, це викликало дискусію в фаховому середовищі.

 

У Дніпропетровську відновили 50-тонний пам’ятник Тарасові Шевченкові – один із найвищих у світі. Монумент повернули на своє місце на острові посеред Дніпра після майже дворічної відсутності; перед демонтажем його «обезголовили», що викликало нарікання громадськості.

День