Книга про козацький міф доступна он-лайн мовою оригіналу

*Минулого року у видавництві Cambridge University Press побачила світ монографія відомого українського історика, нині – професора історії у Гарвардському університеті (США), Сергія Плохія «The Cossack Myth. History and Nationhood in the Age of Empires» – «Козацький міф. Історія та націєтворення в добу імперій».

 

Мовою оригіналу робота вже доступна в Інтернеті.

 

Розглядаючи проблему авторства одного з найвідоміших політичних памфлетів 19 століття «Історії русів», історик пропонує подивитися на неї в контексті пошуків оформлення української політичної та культурної ідентичності на початку посткозацької доби.

 

Тобто, «Історія русів», з погляду Плохія, це, швидше, не опус дослідника, а такий собі «краледворський рукопис», підробка, імітація, покликана вирішувати не вузько історіографічні, а політичні та ідеологічні завдання. Детальніше і точніше – в монографії.

 

«Історія русів» подає картину історичного розвитку України від найдавніших часів до 1769 року. Твір вплинув на суспільно-політичну думку свого часу, зокрема, його добре знали Микола Гоголь, Олександр Пушкін, кирило-мефодіївці.

I-pro.kiev.ua