У Києві встановлять пам’ятник письменникам – бронзового одуда з грайливим чубчиком

*У Києві у сквері на вулиці Олеся Гончара з’явився пам’ятник столичному інтелігентові.

 

Його автор відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький, творець Пейзажній алеї, пише «Сегодня».

 

Він зобразив міського інтелігента у вигляді бронзового зимородка – птахи, яка стоїть на бетонному постаменті з паличкою під крилом, схиливши голову.

 

«Як на мене, то цей образ найкраще символізує київську інтелігенцію. За своїм характером зимородок дуже сором’язлива пташка – постійно ховає голову під крило, начебто їй соромно за все, що відбувається навколо», – розповів скульптор.

 

«Своєю роботою я хочу показати, що від загального бездушності й інертності київська інтелігенція стала вимираючим видом, який пора занести до Червоної книги. Але інтелігенція є, і вона повинна себе активно проявляти у всіх громадських справах. Це свого роду дружній шарж, який повинен змусити інтелігента замислитися», – уточнив він.

 

На бетонному постаменті встановлять табличку з написом: «Інтелігенція – хранитель майбутнього!».

У планах Скритуцького наповнити сквер на Гончара різними типажами київської інтелігенції в образі пташок.

 

«В одній скульптурі це висловити нереально, адже наша інтелігенція багатогранна. Зараз я працюю над кількома скульптурами. Тут буде ворон – символ мудрості, якої у наших інтелігентів хоч відбавляй, сова – символізує наукову інтелігенцію – це академіки, професори, інженери, які у нас усіма забуті», – зазначив він.

 

«Ще буде пташка одуд з грайливим чубчиком – символ творчої інтелігенції, акторів, письменників, театралів. І, нарешті, горобчик, який символізуватиме середній клас, який щосили стрибає і виживає, як може» , – розповідає про плани скульптор.

Українська правда – Київ