У своїй новій книзі Любко Дереш обіцяє вмиротворення

НА ЗУСТРІЧ ФОРУМУ

Від сьогодні «Друг Читача» починає знайомити українського читача із найцікавішими новинками видавництв, підготовленими спеціально до головної події – 20-го Форуму видавців у Львові. Тож рушаймо разом «на зустріч Форуму».

Deresh-Murotvorec-Cover-small

Любко Дереш. МИРОТВОРЕЦЬ: Повісті та оповідання. –
Л.: Кальварія, 2013. – 196 с.

 

 

Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання.

Перед нами постає зовсім несподіваний і трохи загадковий Любко Дереш…

Так, це дуже дивна історія, сумна та загадкова… Вона не має ані свідків, ані спостерігачів, але ж звідкись ми її знаємо. Що насправді спричинило дивовижне перетворення молодого аспіранта Віденського університету, лінгвіста, безтурботного молодика Стефана Лянґе, що занурило його у чужу долю, піднесло аж до самого Бога, а відтоді призвело до його кінця чи-то початку?

«…Сім, шість, п’ять…» – зворотний відлік. За якусь мить світ розколеться на до й після. І тієї ж самої миті, після грандіозного спалаху, на який так довго чекала купка науковців і військових, розколеться навпіл світогляд Роберта Оппенгеймера – творця та руйнівника. Хто він – містер Оппенгеймер? Геніальний науковець? Філософ-спостерігач? Миротворець чи той, що несе смерть?

Що в нього було? Та все, що потрібно віндсерферові, – вітер, ідеальні хвилі на Акабській затоці, невблаганне єгипетське сонце та черговий косяк, що забезпечить неперевершений кайф, ну й, звісна річ, дошка й вітрила. Тож що трапилося, друже, звідки з’явився той внутрішній голос із його прямими запитаннями, що, здається, йде з самого серця?І ось тут з’являється страх, а з ним боягузливе бажання втекти. Тримайся, герою, якщо ти дійсно герой… Може, саме час зустрітись із собою, справжнім собою у власному серці.

Генії та герої завжди самотні…

Любко Дереш: «Мені часом здається, що література існує для того, аби приносити утихомирення − поміж людей, всередину серця, крізь пожежу почуттів.

Це книга для тих, хто сидить у вогні. Для тих, хто не спить уночі й засинає, коли всі  інші прокидаються. Для тих, хто чекає на світанок душі й прохолоду вмиротворення».

 

 

Любко Дереш – (1984) український письменник. Народився у Львові, закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка за фахом бухгалтера. Дебютував у віці 17 років романом «Культ», що вийшов друком у видавництві «Кальварія». Мешкає та працює там, куди заносить його доля. За останні роки Дереш мандрував російським Заполяр’ям, Калмикією, Киргизстаном, побував у Індії, мешкав на Південному Синаї в Єгипті. Вивчає духовні традиції світу, є членом Всесвітньої ліги «Розум поза наркотиком», входить до складу журі Національного грантового конкурсу «Інтелектуальний капітал України».

Автор двох книжок для дітей молодшого віку, оповідань та есе, семи романів: «Культ», «Поклоніння ящірці», «АРХЕ», «Намір!», «Трохи пітьми», «Голова Якова» та «Остання любов АсуриМахараджа».
Твори Любка Дереша виходили перекладом у Польщі, Німеччині, Франції та Італії.

 Друг Читача

Придбати книгу Любко Дереш “Миротворець”

в інтернет-книгарні ВсіКниги.