У Львові збереться діаспора із 30 країн світу з нагоди 200-ліття Кобзаря

*У Львові 23-24 серпня відбуватиметься Міжнародний Конгрес «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній співпраці: «… землякам моїм в Україні і не в Україні…» з нагоди 200-ліття Тараса Шевченка.

 

Місце проведення – Національний університет «Львівська політехніка» головний корпус, вул. С. Бандери, 12. До участі в Конгресі зголосилось понад 400 представників із 30 країн світу та всіх областей України.

 

«Слово Тараса вже майже дві сотні літ – на сторожі нашого українського буття i вистражданої незалежності як велика правда, як пересторога, як любов. Конгрес – ще одна нагода для осмислення наших кроків та пошуку нових шляхів до омріяної поетом єдності земляків «…в Україні і не в Україні», – наголошує Ірина Ключковська, директор МІОКу та голова Організаційного комітету Конгресу.

 

Участь у Конгресі візьмуть визначні діячі Світового Українства, серед них: Євген Чолій – Президент Світового Конгресу Українців, Ярослава Хортяні – Голова Європейського Союзу Українців, а також Василь Чалий – заступник Генерального директора Центру Разумкова, заступник міністра закордонних справ України (2009-2010 р.р.) та Євген Сверстюк – лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка та ін.

 

Основними заходами у межах Конгресу стануть дві конференції: IV Міжнародна науково-практична конференція «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: «землякам моїм в Україні і не в Україні» та ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Тарас Шевченко та кобзарство» та низка різножанрових заходів – презентації відеопроектів, книг та інструментів, покази фільмів української діаспори, численні виставки українських дизайнерів, зокрема Роксолани Богуцької, митців із сучасною інтерпретацією Шевченкіани, виставки, присвячені Голодомору (повна програма Конгресу).

 

Ігор Галущак

Друг Читача