У Табачника замовили підручники по ціні планшету

*Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти знову побалував «улюблені» видавництва великим державним замовленням на підручники. Про це повідомляє «Вісник державних закупівель».

 

 

ІІТЗО замовив підручники для третьокласників на загальну суму майже 86 мільйонів гривень. Більше половини цієї суми поділять між собою два видавництва – «Ґенеза» – майже 25 мільйонів гривень і «Видавничий дім «Освіта» – майже 29 мільйонів гривень. Решту розподілили між вже звичним для державного замовлення пулом видавництв.

 

 

Традиційно не обійшлося без наддорогих посібників. «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» обійшлося аж у 607 гривень за одну книжку. «Українську мову для загальноосвітніх навчальних закладів з навчання польською мовою. 3 клас» купили за 571 гривню за штуку. Тираж цих посібників – по 198 штук. Десь у таку суму зараз в Інтернет-магазинах обійдеться недорогий китайський планшет.

 

 

Це при тому, що минулого місяця Міносвіти заявило про те, що їм вдалося суттєво знизити вартість підручників.

 

 

Бізнес на друці підручників – один з найвигідніших в освіті. «Ґенеза» і «Видавничий дім «Освіта» вже протягом щонайменше року є незмінними «улюбленцями» Міністерства освіти. Про останнє видавництво «Свідомо» писало вже багато разів. Належить воно Тамарі Ткаченко – колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. Так, у грудні 2011-го ВД «Освіта» разом з Українським центром оцінювання якості освіти, що відповідає за тестування в школах, взялися друкувати «Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО-2012». За 167 000, які підприємство заплатило державній структурі за роботу, «Освіта» отримало право друкувати і продавати по 58 гривень за одну книжечку інформацію, яка завжди була у вільному доступі на офіційних сайтах. А вже у лютому 2012-го видавництво випустило «Довідник абітурієнта» – підручник, що містить офіційну інформацію про університети і умови вступу до них у 2012 році, повністю написаний чиновниками Міністерства освіти. Продають його досі – по 38 гривень. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручники для первачків – майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року «Освіта» разом з «Генезою» так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Що цікаво, «Ґенезою» колись керував нинішній директор ІІТЗО Олександр Удод.

Свідомо