На Буковелі пройшла IV Літня літературна школа. ФОТО

*5-10 серпня на Буковелі уже вчетверте «Центр літературної освіти» провів Літню літературну школу. На школі відомі досвідчені українські письменники і видавці ділилися досвідом та знаннями з молодими авторами. 

 

Лекторами проекту стали письменники Тарас Прохасько, Любко Дереш, Богдана Матіяш, видавці Завен Баблоян і Ростислав Семків, телеведучий Юрій Макаров та менеджер культурних проектів Ірина Вікирчак. Також своїм досвідом поділилася польська письменниця Анета Камінська.

 *

Юрій Макаров

 

Учасники проекту прослухали 16 лекцій на теми особливостей книжкового ринку, культурного менеджменту, впливу новітніх технологій на мистецтво, новаторства в традиційній культурі. Окремий блок стосувався складних питань творчого самовизначення письменника, проблеми внутрішнього цензору, про що можна і не можна писати, і як писати взагалі.

 

Практичну частину склали різноманітні рольові ігри та творчі завдання. Одне з них полягало в створенні книжкових проектів: кожна група розробила власні видавничі продукти – від концепції до методів просування. Як зазначив лектор Літшколи та директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків, учасники розробили книги, які можуть бути втіленні в життя:

 *

Тарас Прохасько

«Наскільки цікаві видавничі проекти, наскільки в учасників маркетингове мислення. Здивований, що люди чітко мислять. Обізнані в напрямках процедури видання книги. З усіма проектами можна йти у видавництва, тільки треба вибирати видавництво відносно типу проекту, так що в цьому сенсі Літшкола виправдовує своє існування», – вважає Семків.

 

Окрім навчання на Літшколі, учасники мали змогу презентувати свою творчість та почути відгуки про неї, як і від колег-учасників, так і від професіоналів своєї справи. Кожного вечора, який зазвичай переростав у ніч, відбувалися літературні читання.

 IMG_8061

Любко Дереш

 

Всього на Літшколу подали анкети 129 осіб. Оргкомітет відібрав 33 учасників з 20 областей України. За словами лектора і видавця Завена Баблояна, така географічна різноманітність є важливою для літератури.

 

«Потішило, що учасники приїхали з різних областей і регіонів України, це дійсно важливо, і ми бачимо, що нашу країну об’єднує не тільки гривня, але й літературні школи. Маю також зазначити відчутний відсоток вже зрілих, достатньо дорослих людей, – не стільки за паспортним віком, скільки за життєвим досвідом, розвитком особистості. Відповідно, лекції іноді перетворювалися скоріше на бесіди – і це було дійсно доречно», – підкреслив Баблоян.

 *

На лекції у Ірини Вікирчак

 

Наступна Літня літературна школа традиційно відбудеться в Карпатах у серпні 2014 року. Організатори закликають молодих авторів, які не пройшли конкурсний відбір, подаватися наступного разу.

*

Litosvita.org