В Україні запрацював сервіс Copyrightys, який допомагає підтверджувати авторське право

c

Україні запрацював сервіс Copyrightys, основне завдання якого – підтверджувати авторське право стартапам, підприємцям, письменникам, композиторам і т.д. Copyrightys входить до складу проектів компанії Ivexe підприємств. Засновником проекту є Віталій Солдатенко. Його партнер – Юрій Чайка. Для українських проектів сервіс в даний момент безкоштовний, а для всіх інших підтвердження авторського права обійдеться в $ 9,99 за об’єкт, пише AIN.UA.

«Одна з наших компаній працює з авторами контенту в США. В основному це письменники, програмісти, винахідники, підприємці, дизайнери, близько п’ятдесяти професій, які популярні серед так званих незалежних працівників, яких у США зараз близько 40% від усієї кількості найманих службовців. У цьому середовищі вже давно говорять про проблеми, пов’язані з підтвердженням авторського права та взагалі нові можливості в цій області. Тим більше американські суди постійно використовують презумпцію авторства у своїй практиці “, – розповів оглядачеві AIN.UA Віталій Солдатенко. За його словами, Copyrightys вирішує завдання підтвердження права першої публікації або презумпції автора. Якщо говорити про Україну або Росію, то презумпція авторства закріплена законодавчо цивільним кодексом. Вам тільки потрібно довести своє авторство, що власне і робить Copyrightys.

Для здійснення процедури підтвердження авторського права, правовласнику необхідно завантажити на сервер файл із описом ідеї, відкриття, музичний твір, книгу, фото або будь-який інший контент. Після чого він отримає електронний сертифікат, що підтверджує факт публікації. Його можна роздрукувати. Copyrightys зберігає файли і відповідні сертифікати у своїй бібліотеці вічно. Автор завжди може використовувати сервіс в якості доказа свого авторства. Сертифікат видається на один об’єкт. Його не можна замінити або відредагувати інакше сервіс не міг би нічого гарантувати.

Також, стартап Copyrightys почав співпрацювати з університетами. «У Стенфорді ми обговорюємо можливість впровадження однієї з наших послуг, яка теж пов’язана з цифровим контентом. В Україні запропонуємо цю ж послугу безкоштовно декільком ВУЗам, подивимося, що з цього вийде “, – каже Віталій Солдатенко.

«Ми вирішили дати можливість українським стартапам, винахідникам і навчальним закладам використовувати безкоштовні акаунти на деякий час, щоб вони могли зафіксувати своє авторство в міжнародному сервісі безкоштовно. Якщо когось цікавить ця можливість, він повинен зареєструватися на www.copyrightys.com, вислати електронною поштою, вказаною при реєстрації на адресу: your@copyrightys.com, з темою листа “Безкоштовний Copyrightys” і ми активуємо безкоштовний акаунт “, – резюмує пан Солдатенко.

Нагадаємо, в 2010 році компанія Ivexe підприємств запустила сервіс P2P кредитування Credery.

  Свобода слова