Табачник розповів про трьох авторів, які написали всі шкільні підручники і претендують на держзамовлення

tabachnВидавати навчальну літературу мають права лише професійні видавництва і жодної монополії в цій галузі немає.

Про це сказав міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, повідомляє кореспондент Gazeta.ua

Так, відповідаючи на запитання, чи існують привілейовані видавництва, які завжди перемагають у конкурсі на видання підручників, як про це заявляє нардеп Лілія Гриневич, Табачник відповів: “Я порекомендую пані Гриневич частіше читати світову класику, зокрема Конфуція. Там сказано — не треба шукати чорну кішку в темній кімнаті, особливо, якщо її там немає.”

Міністр запевнив, що право на вручення підручників видається лише професійним видавництвам.

“На сьогоднішній день для створення підручників переможцями стали 17 видавництв. Про яку монополію, про які привілейовані видавництва можна говорити? З іншого боку можу твердо заявити, що міністерство пильнувало, пильнує і буде стояти на сторожі інтересів, у першу чергу, дітей і якості освіти. Тому ми працюємо з видавництвами, які мають великий досвід роботи і спеціалізацію. Не може видавництво видавати гламурні, або детективні романи і паралельно видавати підручники. Тому ми працюємо без монополізму і чітко відстоюємо професіоналізм”, – наголосив Табачник.

Так він розповів, що у Тернополі є група осіб, які втрьох написали всі підручники і претендують на державне замовлення.

“Видавництва, які складаються з директора і бухгалтера не можуть пройти горнила конкурсу. Мені дуже прикро, що високопосадовець із Верховної Ради під диктовку так званої авторської групи, які втрьох виготовляють всю лінійку підручників, закидує міністерство листами, м’яко кажучи, недостовірного змісту”, – сказав він.
Gazeta.ua