Табачник обіцяє за місяць надрукувати 32 тисяч книжок для сліпих

tabachnykМіністр освіти та науки обіцяє, що до вересня видрукують та відправлять до шкіл 32 тисяч книжок шрифтом Брайля для дітей з вадами зору. Табачник у відповідь “Свідомо” запевнив – першими школярі отримають Букварі.

У червні “Свідомо” випустило розслідування на цю тему. Тоді ми дізналися – підручники для сліпих за останні три роки не оновлювали зовсім. Хоча обіцяли – Міносвіти хотіло це зробити і у 2011-му, і у 2012-му. Але тоді їм забракло грошей. У 2013-му у Міністерстві пообіцяли – виділили 10 мільйонів гривень на ці цілі. Але поки що книги не друкуються. Згідно з інформацією Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, що опікується шкільними підручниками, зараз сліпі діти мають користуватися 277 підручниками з різних предметів. Найновішим є «Рідна мова» для 8-их класів, надрукована шрифтом Брайля. Випущена у 2010-му. Тобто їй лише три роки. Ще 12 підручників випущені у 2009-му. Відповідно, їм цього року буде чотири. Ще 32 підручники надруковані у 2008-му. Всі решта 222 підручники – ще старіші. Це попри те, що за санітарними рекомендаціями, підручники мають служити школярам не більше 5 років.

Одразу після нашого розслідування “Національна асамблея інвалідів України” і Українська Асоціація видавців періодичної преси оголосили про старт проекту “Читати на рівних”, котрий має на меті зібрати гроші на підручники для сліпих школярів. За повідомленням, першою виданою шрифтом Брайля має стати книга Івана Франка “Лисиця та журавель”. До кінця року активісти планують зібрати гроші для 4 200 примірників книжок.

Svidomo