Україна пропонує ЮНЕСКО відзначити ювілей Шевченка як міжнародний

Україна звернулася до ЮНЕСКО з пропозицією відзначити ювілей Тараса Шевченка на міжнародному рівні. Про це повідомив під час години запитань до уряду у парламенті міністр культури України Леонід Новохатько.

ЮНЕСКО прийняла заявку і на засіданні генеральної конференції буде розглядати це питання, заявив він.

За словами Новохатька, відповідне засідання генеральної конференції ЮНЕСКО відбудеться в листопаді 2013 року. “Ми сподіваємося, що наша заявка буде прийнята і протягом 2014 року все світове співтовариство, у тому числі і в рамках ЮНЕСКО, відзначатиме ювілей Великого Кобзаря”, – сказав він.

Також Л.Новохатько розповів про дії уряду з підготовки до святкування 200-річчя з дня народження Т.Шевченка: уряд виділив 27,2 млн. грн на ремонт центрального музею Т.Шевченка в Києві, який не ремонтувався з радянських часів. Глава Мінкульту зазначив, що в проекті ремонту музею передбачено створення кращих умов і для експозиції, і для роботи вчених в будівлі музею.

Крім того, проводиться реставрація фільмів, знятих за творами Т.Шевченка. “У листопаді цього року, я сподіваюся, що разом з вами ми будемо на презентації тих відреставрованих фільмів, зокрема, “Сон”, “Наймичка”, – сказав він, зазначивши, що найстаріший кінофільм датований 1926 роком.

Л.Новохатько також повідомив, що Україна тісно співпрацює з державами, де жив і бував Т.Шевченко за життя – Казахстан і Росія. За його словами, в цих країнах також заплановано низку заходів з відзначення 200-річчя з дня народження Т.Шевченка.