Відсканований Шевченко розповідає «захоплюючий роман»

У Києві презентували «Віртуальний архів Тараса Шевченка». Відтепер на сайті національного музею Шевченка можна буде ознайомитися з багатьма унікальними документами про життя і творчість Кобзаря, більшість із яких донині були частково або обмежено доступними. За словами авторів такого архіву, для України це чи не перший досвід, який дозволяє зробити музеї більш інтерактивними.

Майже 140 старовинних документів загальним обсягом у 9 тисяч сторінок фахівці з Національного музею Шевченка та «Електронних архівів України» оцифровували близько місяця.

Донині частина цих записів була лише фрагментарно опублікована у збірнику «Документи і матеріали про Тараса Шевченка», а деякі – взагалі були доступними навіть не всім співробітникам музею.

Наразі ж, завдяки інтернету, з цінними документами, що розповідають про творчість та життєвий шлях Кобзаря, можуть ознайомитися абсолютно всі.

Щоб потрапити у віртуальний архів Шевченка, на сайті музею достатньо натиснути на однойменний банер. При цьому можна скористатися будь-яким пристроєм: від мобільного телефону до комп’ютера.

Радіо Свобода