У Черкасах з’явились бібліотеки під парасольками

Черкасці читають книги просто неба. У місті стартувала акція «Бібліотека під парасолькою». У скверах і парках міста просто неба дорослі та маленькі черкасці мають змогу читати книжки. Така акція проходить у Черкасах уже третій рік поспіль і користується серед містян неабияким попитом.

 

Замість звичних стін і підлоги, тут дерева та трава. Імпровізована читальна зала працює в парку «Хіміків» по три години щочетверга. Насолодитися читанням просто неба сюди приходять як дорослі, так і малі.

Наталія Доценко, завідувачка дитячої бібліотеки №1: «Менші дітки, яким 8-10 років, дуже полюбляють «Незнайку», бо він зараз дуже гарно оформлений. А старшенькі беруть у нас «Таню Гротер», «Гаррі Потера» або жахи питають на літо».

Бібліотеки під парасольками з’явилися в Черкасах на початку літа. Цей культурний експеримент має на меті розрекламувати місцеві читальні. Спеціальні мобільні книжкові пункти розташуються у парках і скверах.

Наталія Доценко, завідувачка дитячої бібліотеки №1: «Приходять сюди відпочивати й одразу ж беруть у нас книжечки. Коли ж зацікавилися, то приходять брати книги до бібліотеки. Так виходить, що ми ніби рекламу робимо бібліотеці».

Працівники читалень ознайомлюють дітей та їхніх батьків із книгами, періодичними виданнями та запрошують всіх відвідати бібліотеку.

Діана, читачка: «Сюди приходжу дуже часто по четвергах, бо тут можна багато чого цікавого дізнатися. Виїжджає моя бібліотека. Я тут зареєстрована із 3 класу. Я цікавлюся фентезі та пригодами, зараз зацікавилася книжкою «Таня Гротер».

Інна, читачка: «Я люблю читати різні журнали, книжки, жахи. Мені дуже подобається. На природі добре, із сестричкою можна приходити та гуляти».

Бібліотека під парасолькою і для дорослих. Жінки та чоловіки жваво обговорюють кожну прочитану книгу. За словами бібліотекарів, старші читачі більш вибагливі. Найбільше вони полюбляють романи, фантастичні саги й історичну періодику.

Завідувачка бібліотеки ім. І.Франка: «Особливо подобається нашим користувачам така серія, як «Карта світу». Це художні твори з історичним присмаком, інтелектуальні твори. Вони подобаються».

Цьогоріч до освітньої акції долучилося 14 місцевих бібліотек. Графік роботи бібліотек під парасолькою можна дізнатися на сайті департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Vikka.ck.ua