На Донеччині проведуть фестиваль до 90-річчя дитячого письменника Грицька Бойка

Грицько Бойко народився на Донеччині, працював та писав так само тут. Його дитячі твори перекладено багатьма мовами, а творчий доробок становить понад п’ятдесят книжок, але не все ще опубліковано. Цей дитячий письменник, журналіст, перекладач знаний у всьому світі, але не на своїй малій батьківщині. Водночас сам Бойко про Донеччину ніколи не забував – у його творах багато любові до рідного краю та людей, які тут живуть.

«Останнім часом ми частіше відкриваємо імена людей, які своєю діяльністю прославили наш край, а потім з гордістю називаємо їхніми іменами вулиці та площі. Є й такі імена, які, на жаль, і досі рідко пов’язують з нашим краєм. Об’єднавшись із творчими спілками та молоддю нашого міста, ми хочемо представити творчу спадщину нашого земляка – Григорія Пилиповича Бойка, більш знаного як Грицько Бойко. Він написав понад 400 пісень, переважно для дітей. Відомі українські композитори А. Кос-Анатольський, А. Філіпенко, Ю. Рожавська, А.Мяско поклали чимало його творів на музику», – розповідає Катерина Калініченко, одна із авторів проекту, арт-директор донецької муніципальної галереї «АртДонбас».

Уже восени, до 90-річчя Бойка, ініціатори представлять мешканцям Донецька та Оленівки, де він народився, літературно-музичний фестиваль. До програми увійдуть конкурс читців серед молоді, літературно-музичні зустрічі та тематичні вечори, видання книги з неопублікованими раніше дитячими віршами.