Українці підписуються під декларацією про архіви

Міжнародна рада архівів ініціювала збір підписів на підтримку Універсальної декларації про архіви.

Як відомо, документ було створено робочою групою Міжнародної ради архівів за зразком “Декларації про архіви Квебеку” та ухвалено 2011 року на 36 сесії Генеральної Конференції ЮНЕСКО в Парижі.

Декларація, зокрема, визнає колективну відповідальність сучасного суспільства за історичне минуле та непересічну роль архівістів у сьогоденні.

Важливими положеннями документа є зобов’язання держави щодо достатнього фінансування архівної галузі, забезпечення належних умов для збереження документів та доступу всіх охочих до архівних фондів.

Ця декларація доступна 29-ма мовами. Переклад на українську в березні 2013-го здійснили Аліна Шпак (заступник директора Центру досліджень визвольного руху) та Олексій Погорелов (генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси).

Нині під декларацією підписалося 2 706 осіб (станом на 11.06.2013 року). З-поміж них найбільше французів, італійців та канадців. Від України підписів – лише 48, переважно це науковці, тому ініціатори просять долучитися всіх небайдужих до цієї ідеї.

Підписати декларацію можна тут.