Депутатка Ірина Фаріон та письменник Мирослав Дочинець отримали літературно-мистецьку премію

Церемонія нагородження лауреатів літературно-мистецьких премій Ліги українських меценатів відбулася 11 червня у Національному музеї літератури України. Як повідомляє прес-служба ВО “Свобода”, народного депутата Ірину Фаріон нагородили премією імені Дмитра Нитченка “За несхибну позицію у житті, за бійцівські якості й за чин” і одночасно за проект “Від книги – до мети”, пише zn.ua.

“Я зворушена формулюванням премії – “за пропаганду українського слова”. Сумно, що в українській державі ми повинні бути пропагандистами українського слова, адже воно має бути аксіомою. Але якщо нашому поколінню випала роль бути локомотивами в цій справі – будемо ними”, – прокоментувала Фаріон.

Також премією Дмитра Нитченка “За пропаганду українського друкованого слова” відзначили Тараса Компаніченка. Відомий музикант, керівник гурту “Хорея козацька” підкреслив, що члени Ліги українських меценатів своєю діяльністю, а не “деклараціями про наміри” довели відданість українській справі.

На заході також нагородили й інших авторів та художників. Так, третім лауреатом Премії клубу “Ярославів Вал” став Мирослав Дочинець з книгою “Криничар”. Також “За пошуки нової поетичної мови” був відзначений премією імені Бориса Нечерди Павло Щириця з поетичною збіркою “Місце Сили”. Премію імені Віктора Близнеця “Звук павутинки” вручили волинській письменниці Надії Гуменюк за дитячі прозові твори.

Newsru.ua