Оголошено фіналістів літпремії імені Олександри Девіль

За підсумками другого туру конкурсного відбору Всеукраїнської літературної премії імені Олександри Кравченко (Девіль) фіналістами стали 12 авторів. Про це повідомляює оргкомітет премії.

 

Премія присуджується за прозові твори, написані українською і російською мовами. Заснована у 2013-му році Дніпропетровською обласною бібліотекою для молоді ім. М.Свєтлова і родиною української письменниці Олександри Петрівни Кравченко (Девіль) за підтримки Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації і Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Конкурсний відбір проводиться у три тури за рейтинговою системою, завдяки чому зникає типова конкурсна проблема “сильних” і “слабких” груп. Конкурс перетворився на тривалий майстер-клас, оскільки більшість членів журі написала багато змістовних оглядів, рецензій і відгуків.

Зі 106 творів, поданих на конкурс, до фіналу дійшли вісім повістей і чотири романи. Твори відрізняються широким тематичним і жанровим спектром: фантастика, альтернативна історія, психологічна і філософська проза, антиутопія, казки… Доля розпорядилася так, що половина творів, які беруть участь у фіналі, російською, а половина українською мовою.

Імена авторів-фіналістів:

Аарон К.Макдауелл (псевдонім Сергія Ємця, м.Дніпропетровськ),

Андрій Гуменчук (м.Вінниця),

В’ячеслав Лазурін (м.Житомир),

Дарина Мельник (м.Луцьк Волинської області),

Дмитро Кузьменко (м.Житомир),

Ігор Сілівра (м.Чернівці),

Катерина Роженко (м.Севастополь, АР Крим),

Марта Приріз (м.Дрогобич Львівської області),

Олександра Калиновська (м.Дніпропетровськ),

Роксолана Сьома (Києво-Святошинський район, Київська область),

Юлія Гогчян (м.Дніпропетровськ),

Юрій Пусов (м.Дніпропетровськ).

 

Імена переможців будуть названі 25 червня у Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М.Свєтлова.

Друг читача