Презентували дипломатичну енциклопедію Львова

 

4 червня у Палаці Потоцьких презентували книгу «Leopolis Consularі». Видання присвячене історії та сучасності функціонування у Львові іноземних консульських місій з початку XVII століття і до сьогодення.

 

Автором ідеї створення книги «Leopolis Consularі» та координатором проекту її видання став керівник Представництва МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський. «Leopolis Consularі» – це перша спроба ознайомити громадськість з історією та сучасністю діяльності у столиці Галичини великої кількості іноземних консульських установ. Більшість матеріалів, документів та фотографій публікуються вперше.

«Коли Король Данило породив це місто, він одразу надав йому чіткий курс – Королівське Величне Місто Лева. І цим дуже багато сказано. Ми є столицею культури. Ми є столицею книжки. Ми є столицею кави. Ми також є столицею спілкування між людьми. Я думаю, що велика кількість дипломатичних установ, які завжди були у Львові, які зараз відроджуються, – це наше рідне. Написати ж і випустити таку книжку – це те саме, що народити дитину. Це видання є потрібним. Багатьом воно дасть кращу можливість зрозуміти нашу добру, позитивну історію, і на базі цих знань рухатися далі Я переконаний, що таких книжок ставатиме все більше і більше.», – сказав на презентації Андрій Садовий, міський голова Львова.

Отож, готуючи цю книгу, учасники проекту прагнули продемонструвати, що місто Лева завжди було осередком не тільки культурного, мистецького, торгівельного життя в Галичині, але й важливим дипломатичним центром.

Сам проект, робота над яким тривала близько чотирьох років, реалізовано Дипломатичним клубом Львова, Представництвом МЗС України у Львові та факультетом міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка.

Ігор Галущак

Друг читача