Держава святкуватиме 900-річчя “Повісті минулих літ”

Постановою Верховної Ради прийнято рішення про відзначення 900-річчя першого варіанта літопису «Повість минулих літ», повідомляє ІА «Наголос».

Враховуючи історичне і культурне значення літопису «Повість минулих літ», ВРУ постановляє:

1. У 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 900-річчя першого варіанта літопису «Повість минулих літ».

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 900-річчя першого варіанта літопису «Повість минулих літ»;

у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити і затвердити план заходів, пов’язаних з відзначенням 900-річчя першого варіанта літопису «Повість минулих літ», вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені 900-річчю першого варіанта літопису «Повість минулих літ», та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з відзначенням 900-річчя першого варіанта літопису «Повість минулих літ».

4. Запропонувати:

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету з нагоди 900-річчя першого варіанта літопису «Повість минулих літ»;

Українському державному підприємству поштового зв’язку «Укрпошта» випустити серію поштових марок, присвячених 900-річчю першого варіанта літопису «Повість минулих літ».

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

ІА «Наголос»