Можновладці звітуватимуть киянам про стан культури

Громадська рада при КМДА започатковує регулярні громадські обговорення діяльності міської влади. Це – одна з форм публічного звіту влади перед громадою, під час якої відбувається щирий діалог, аналіз помилок та корекція планів.

 

Перше обговорення відбудеться 6 червня об 11:00 в  Колонній залі КМДА (Хрещатик, 36).

 

Наші громадські обговорення – це не черговий „показовий” захід із „дресованою” громадськістю. На обговорення запрошуються представники усіх громадських організацій, що у своїй діяльності опікуються сферою культури нашого міста, а також журналісти, митці та громадські діячі. Кожен, хто уболіває серцем за Київ і представляє громадську організацію, може взяти участь у заході.

 

Обговорення почнуться зі звіту керівника Департаменту культури КМДА Зоріної Світлані Іванівни.

Громадська рада представить також альтернативну доповідь, яку готують представники культурної громадськості.

Після цього буде надано слово представникам галузей культури, якими опікується департамент, для того, щоб вони представили громаді, як виглядає діяльність чиновників з точки зору фахівців.

Кожен з присутніх зможе поставити керівнику Департаменту культури запитання, яке його хвилює.

За підсумками обговорення буде прийнято резолюцію, яку Департамент культури та КМДА будуть враховувати у своїй подальшій діяльності.

 

У заході візьме участь Голова КМДА Олександр Павлович Попов.

На захід запрошено керівника Комітету з питань культури та духовності Верховної ради В’ячеслава Анатолійовича Кириленка, керівника комісії з питань культури та туризму Київради Дмитра Олександровича Нікульшина.

 

Реєстрація представників громадських організацій:

a.bogorodichenko@greenpes.com, тел 067 328 32 03

(про себе повідомити – ПІБ, яку громадську організацію представляєте, контактну інформацію)

Акредитація ЗМІ: pr@greenpes.com, 067 328 32 03

 

Інформація «Про хід виконання міської комплексної

програми «Столична культура і мистецтво 2011-2015 роки» у 2012 році

 

Витяг зі звіту, що стосується бібліотек. Весь звіт можна подивитись тут.

Протягом 2012 року публічні бібліотеки міста працювали над залученням громадськості до проведення спільних творчих заходів для популяризації читання, посиленням ролі бібліотек як центрів читацького розвитку, відродженням традицій сімейного читання. У своїй роботі вони стали використовувати нові форми та методи роботи, зокрема: проводити он-лайн конференції, спілкуватися зі своїми колегами через скайп. Так, цікаво і змістовно пройшов поетичний інтерслем «Псков – Київ: Княгиня Ольга», який проводила Публічна бібліотека ім. Лесі Українки та Центральна міська бібліотека Пскова. Цей спільний проект буде продовжуватися й надалі. Читачі Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка для дітей взяли участь у скайп-зустрічі з наймолодшим письменником України Андрієм Медвєдєвим.

Продовжується робота й по автоматизації бібліотечних процесів. На сьогодні в центральних міських бібліотеках є можливість надавати користувачам такі послуги як: віртуальна довідка, електронна доставка документів, доступ до електронних баз даних. Хотілося б відзначити, що на базі центральних міських бібліотек у 2012 році розпочато втілення пілотного проекту «Електронна бібліотека. Сучасне читання», який сприяє покращенню обслуговування користувачів. Закуплено 38 електронних пристроїв для читання. Крім того, Публічною бібліотекою ім. Лесі Українки оцифровано колекцію книг С.Лифаря, книги про Київ, твори Лесі Українки, які виставлені на сайті бібліотеки і доступні для користувачів.

Бібліотеки постійно працюють над оновленням та наповненням своїх сайтів. І як результат – у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних Інтернет-сайтів, який проводила Українська бібліотечна асоціація, сайт Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки визнано переможцем.

Варто відзначити, що колективами центральних міських бібліотек проводиться робота з пошуку позабюджетних джерел поповнення фондів. І за рахунок подарунків від видавництв, окремих громадян, організацій, авторів книг за звітний період до публічних бібліотек міста надійшло книг на суму близько 850 тис. грн.

Зважаючи на зменшення фондів публічних бібліотек, одним із найпроблемніших питань залишається питання фінансування комплектування бібліотек новою літературою. У зв’язку з тим, що наявна комп’ютерна техніка в бібліотеках була придбана протягом 1998-2007 років, питання її модернізації з кожним роком стає все більш актуальним.