Рукописи Джона Леннона біограф передав бібліотеці і отримав податкову знижку у 320 тисяч фунтів

Біограф групи The Beatles Хантер Девіс передав Британській бібліотеці листи та рукописи віршів Джона Леннона, повідомляє BBC News. Передача відбулася в межах схеми, введеної урядом Великобританії, при якій приватні особи, що віддають в дар нації предмети культурного значення, звільняються від податків.

Надіслані Девісом експонати будуть виставлені в Галереї скарбів, поруч з копіями Великої хартії вольностей (Magna Carta Libertatum, Велика хартія, 1215), Євангелієм з Ліндісфарн (VII-VIII століття), Алмазної сутрою (868 рік) та іншими унікальними книгами та документами . Серед переданих Девісом експонатів – листи від Леннона, написані у 1960-х, чернетка пісні «Strawberry Fields Forever», а також варіант пісні «In My Life», присвяченої Ліверпулю. Примітно, що в ньому викреслено рядок про Пенні-лейн, вуличку на околиці рідного для The Beatles міста, про яку вони пізніше написали пісню.

Хантер Девіс першим скористався схемою податкових пільг, введеної в березні 2013 року. При цьому, за словами 77-річного журналіста, що став першим і єдиним офіційним біографом The Beatles в 1968 році, Британська бібліотека стане ідеальним домом для його колекції, яку він не хотів би розпорошувати.

Голова бібліотеки Ролі Кітінг заявив, що він у захваті від того, що йому випала можливість прийняти від імені нації предмети, які назвав культовими. Міністр культури Великобританії Ед Вейзен сказав, що «неймовірно щедрий» дар Девіса став «завітом філантропічної культури Сполученого Королівства».

За схемою, названої культурного Схема Подарунки, дарувальник в Британії зменшує базу оподаткування з податку на майно в розмірі 30 відсотків від ринкової вартості переданих товариству об’єктів. Знижка діє протягом п’яти років. В абсолютному вираженні податкова знижка Девісу склала близько 320 тисяч фунтів.

Лєнта