Курков і Винничук спільно напишуть роман

Один з найуспішніших російськомовних письменників України Андрій Курков готує спільний роман із львів’янином Юрієм Винничуком.

 

Про це в ефірі телеканалу ТВі повідомив письменник, викладач та кінематографіст Курков.

 

«Це вже не така велика таємниця, хоча ще таємниця: ми готуємось писати один роман разом – зараз ми працюємо разом над сюжетом і, може, наступного року…», – сказав письменник.

«Я колись писав абсурдні п’єси разом з киянином Рафаелем Левчином, який переїхав і живе в Чикаго вже понад 20 років. Ми з ним обговорювали і записували, тобто ми з ним просто разом ніби вимовляли текст, а потім хтось – чи він чи я – настукував його на друкарській машинці», – зауважив Курков, відповідаючи на запитання, як можуть двоє авторів писати разом.

 

За його словами, майбутній твір має бути не політичним.

 

«Думаю, що він, скоріше, навпаки, буде аполітичним. Ми нещодавно шість днів разом провели в санаторії «Росія» в Ялті, працюючи над сюжетом, і скоро знову десь зустрінемось і посидимо», – зазначив літератор.

 

Він також наголосив, що у спільному романі будуть присутні дві сюжетні лінії.

 

«Юрко дуже любить архіви, дуже любить історичний матеріал, а я більше люблю сучасний матеріал. В романі будуть дві сюжетні лінії – стара, якби давнина, і сьогодення. А далі ми будемо один одного, звичайно, редагувати, домовлятися і шліфувати», – уточнив Курков.

 

Крім того, твір, попри російськомовність Куркова та україномовність Винничука, не буде двомовним.

 

«Я пишу російською, він пише українською. Але роман не буде двомовним – він буде окремо повністю українською, окремо російською», – зауважив письменник.

 

На запитання, коли можна буде побачити його у книжкових крамницях, Курков відповів: «Знаєте, я вам не скажу. Цього ніхто не знає».

 

Нагадаємо, торік Курков презентував свою нову книжку «Львівська гастроль Джимі Хендрікса». Її видали одночасно у двох варіантах: українською та російською, – однаковим тиражем та за однією ціною. Обидва наклади – по 2,5 тисячі примірників.

NEWSru.ua