Як Шевченко допомагає владі “пиляти бабло”

Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності визнав підготовку до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка незадовільною. Цей висновок зроблено на слуханнях, де представники інтелігенції попередили про наміри влади збудувати на Чернечій горі у Каневі розважальні заклади.

Зокрема голова комітету В’ячеслав Кириленко (“Батьківщина”) заявив, що приводом для організації слухань стали скарги на невиконання цього плану.

“Суперечливими залишаються питання будівництва Співочого поля під Тарасовою горою. Яку інфраструктуру там будуватимуть? Чи не призведе це до знищення заповідної зони?” – заявив Кириленко.

На думку заступника генерального директора Національного художнього музею Ігора Ліхового, могилу Шевченка хочуть перетворити на парк культури: “Місцева влада планує побудувати там ресторани, готелі, і почнеться гульня”.

Ліховий також зосередив увагу на вартості підготовчих заходів.

“Я намагався дізнатися, скільки буде витрачено бюджетних коштів, але це таємниця, покрита мороком!”

Міністр культури Леонід Новохатько пояснив, що реальну вартість урочистостей можна буде оцінити тільки після їхнього завершення. “Поки що можу назвати лише витрати на окремі заходи. Наприклад, Кабмін виділив понад 27 млн грн на реставрацію Національного музею Тараса Шевченка, а на будівництво Співочого поля ще взагалі немає кошторису”, – сказав Новохатько.

За словами професора Києво-Могилянської академії Володимира Панченка, влада не виконує запланованих заходів, адже не проводиться ремонт доріг на Черкащині.

Проте генеральний директор Шевченківського заповідника Василь Коломієць іншої думки: “Ви проти забудови кафе і готелів? А де людям випити води, і, вибачте, сходити в туалет?”

За підсумками слухань комітет підготував проект рішення про усунення виявлених недоліків. Він містить 30 рекомендацій. Наприклад, пропонується заборонити на території заповідника переобладнання об’єктів під розважальні заклади, а також будівництво, не пов’язане зі збереженням пам’яток. Міністерству інфраструктури та ДАІ пропонується забезпечити автодороги покажчиками про місцеперебування об’єктів, пов’язаних з творчістю Тараса Шевченка, і розмістити в аеропортах, на вокзалах, стоянках громадського транспорту і вздовж доріг рекламні щити з цитатами з творів Кобзаря.

Крім того, нардеп Микола Томенко теж незадоволений підготовкою до святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка на Черкащині.

“Залишився фактично рік. І поки що я не знаю, що держава такого зробить. Тут один великий чиновник черкаський сказав, що ми книжки видаємо, і це напевно ганебна справа. Ми з Гальченком такі трохи темні люди, що ми як видаємо книжки, то не даємо по 20 фотографій своїх. Ми не на бюджетні гроші це видаємо. Можливо, якщо колись повністю зійдемо з розуму, то видамо книжку, де буде 500 наших фотографій. Але адекватна людина не може додуматися до такого, – сказав Томенко, маючи на увазі книгу-фотоальбом “Рік поступу. Черкащина крокує вперед”, де на 188 сторінках книги міститься 504 фотокартки голови обласної адміністрації Сергія Тулуба“, – сказав Томенко.

У лютому 2011 року в.о. голови Держказначейства Олександр Даневич повідомив, що на реконструкцію та будівництво об’єктів Шевченківського національного заповідника та інфраструктури м.Канева у 2011 році за рахунок держбюджету передбачено 148 млн гривень.

NEWSru.ua