Сенсація: 4 червня Департамент культури КМДА звітуватиме перед громадськістю (текст звіту)

За ініціативою Громадської ради при КМДА започатковано публічні звіти чиновників перед громадськістю. Першим звітати випала честь Департаменту культури. 4 червня о 10-00 в Колонному залі КМДА відбудеться громадське обговорення звіту Департаменту культури. До участі запрошуються представники громадських організація, діяльність яких пов’язана з культурою, а також журналісти, громадські діячі, митці.

Зареєструватися для участі можна мейлом pr@skrynia.com.ua У листі повідомте прізвище, ім’я, по-батькові, яку громадську організацію представляєте, а також контактну інформацію (мейл, телефон).

Додаємо текст звіту Департаменту культури, який буде обговорюватися.

.

Інформація  «Про хід виконання міської  комплексної

програми «Столична культура і мистецтво 2011-2015 роки» у 2012 році

 

На основі аналізу кількісних і якісних показників, які досягнуті в результаті виконання програми «Столична культура і мистецтво 2011-2015» у 2012 році Департамент культури інформує, що всі заплановані заходи та завдання були виконані в повному обсязі.

Культурно-мистецькі заходи

Так, за 2012 рік муніципальними театрами показано 3766 вистави, які подивилися 146619,2 тис. глядачів.

Під час зимових канікул майже 62 тис. дітей мали змогу переглянути 250 новорічних вистав, які показали 8 муніципальних театрів.

За кошти від реалізації послуг у 2012 році було поставлено 55 нових вистав – (у 2010 і 2011 рр. цей показник становив – 48 прем’єр, у 2009 році було 37, у 2008 році при бюджетному фінансуванні – 45 вистав).

Найбільш плідним минулий рік став для театру оперети – загалом поставлено 11 нових проектів. По 6 прем’єр підготували театри – «Сузір’я», драми і комедії на лівому березі Дніпра та юного глядача на Липках.

На «Київській пекторалі» з 14 номінацій серед 34 театрів різного статусу 12 нагород отримали наші муніципальні театри, що є стимулом як для театральних колективів, так і для окремих митців.

Це говорить про те, що наші театральні колективи без фінансової підтримки з боку міста на практиці доводять свою творчу життєспроможність та тримають високу творчу планку.

Як показує статистика, з кожним роком доходи від діяльності театрів збільшуються:  2007 рік ≈ 10,0 млн. грн., у 2008 році ≈ 13,5 млн. грн., у 2009 ≈ 15,6 млн. грн., у 2010 ≈ 22 млн. грн., у 2011 ≈ 23,3 млн. грн., у 2012 – 27,3 млн. грн.

На 2013 рік заплановано – 5 млн. грн. бюджетного фінансування на забезпечення необхідним матеріально-технічної бази, виконання ремонтно-будівельних робіт у підвідомчих закладах культури. Для порівняння:

у 2006 р. ми отримали – 25 млн. грн.,

у 2009 р.всього 1,3 млн. грн.

З цих 5 млн. грн. необхідно погасити борг за 2012 рік 3,5 млн. грн. і залишається 1,5 млн. грн.

Зі свого боку Департамент культури на 2013 рік просив – 127 млн. 146 тис. грн. Тобто, на сьогодні дефіцит становить122 млн. 146 тис. грн.

І що говорити про технічний стан старих театральних приміщень, що мають неприглядний плачевний вигляд, коли дах нового лялькового театру (відкритий у 2005 р.) вже потребує нагального ремонту?

Але, незважаючи на це, у 2012 році здійснено ремонтні та реставраційні роботи в таких закладах:

 •  Музей видатних діячів української культури – ремонтно-реставраційні роботи музею Миколи Лисенка;
 •  Чоловіча хорова капела України ім. Л. Ревуцького – реставраційно-відновлювальні роботи приміщень;
 •  Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця» – проектування та реставраційно-відновлювальні роботи на валах;
 • Київський національний музей російського мистецтва – триває розробка проекту реставрації будівлі філії музею «Дитячої картинної галереї», виконуються роботи з реставрації фасадів;
 • Центру технічної творчості «Печерськ» — виконано капітальний ремонт фасаду;
 •  Київського національного академічного театру оперети – здійснено роботи з підсилення фундаментів, реставрації фасадів та покрівлі.
 • В рамках підготовки до Євро-2012 виконано ремонтно-реставраційні роботи фасадів Київського академічного молодого театру та Київського академічного театру юного глядача на Липках.
 • За рахунок коштів, передбачених Програмою соціально-економічного розвитку м. Києва на 2012 рік на капітальні вкладення, профінансовано виконання будівельно-монтажних робіт у сумі 9,0 млн. грн. по об’єкту «Реставрація та реабілітації будівлі з технічним переоснащенням і реконструкцією прибудови театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети» та виконання проектних і реставраційних робіт у сумі 1,379 млн. грн. по об’єкту «Реставрація будівлі філії Київського національного музею російського мистецтва «Дитяча картинна галерея».
 • Окрім цього тривають ремонтно-реставраційні роботи з пристосуванням під сучасний концертний зал будівлі БК «Більшовик», де з червня 2014 року на площі  понад 6 тис. кв. м.  планується розмістити бази творчих колективів, а оновлений концертний зал дасть можливість показувати нашим закладам культури свої вистави та концертні програми.
 • Поновлені будівельні роботи на Андріївському узвозі, 20-А. Згідно із затвердженим планом-графіком КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» завершення будівництва нового приміщення Театру на Подолі планується до кінця 2013 року.
 • Проходить погодження розпорядження КМДА «Про проектування та будівництво складського приміщення і майстерень Київського академічного театру юного глядача на Липках на вул. Липській, 15/17».

Загалом у 2012 році було проведено понад 200 культурно-мистецьких заходів, серед яких абсолютно нові цікаві творчі проекти.

1). Частину заходів було проведено за межами культурно-історичної частини Києва: зокрема, під час Дня Києва вперше з центру міста на Оболонську набережну було перенесено проведення молодіжної концертної програми та шоу феєрверків із лазерними спецефектами. В 2013 році ми плануємо провести подібний захід в іншому віддаленому районі столиці – (Дніпровському – на Троєщині).

2). Територія проведення культурних заходів високого рівня не обмежувалася театрами, музеями чи залом філармонії, а стала доступною всім верствам населення так на День Києва та Дня незалежності на Софійській площі безкоштовного представлені гала-концерти зірок класичної музики з 3D-шоу.

Високу оцінку цим заходам дав голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, Український фонд культури та мешканці Києва.

У цьому році ми плануємо провести гала-концерт зірок класичної музики і вперше на Хрещатику на приміщення мерії зпроекціювати 3D-шоу, а також втілити в життя проект «Андріївський узвіз та Монмартр – культурні побратими».

3). Для прихильників музичного мистецтва ми відкрили нові концертні майданчики на території галереї мистецтв «Лавра» та Музею «Київська фортеця», де з успіхом пройшов концерт духових оркестрів та концертна програма «Осінь Середньовіччя» за участю Олега Скрипки.

4). Великою подією для киян стало відкриття оновленого Андріївського узвозу, де кращі творчі колективи на чолі з неповторними Пронею Прокопівною та Голохвастовим створили святковий настрій всім присутнім.

Вже сьогодні, формуючи Календарний план Департаменту культури на 2013 рік, ми передбачили близько 40% заходів, що будуть відбуватися з частковим бюджетним фінансуванням або за кошти спонсорів.

Прикладами можуть служити відкриття у 2012 році Арт-галереї під відкритим небом на вул. Набережно-Хрещатицькій, арт-проекту «Вівтар націй» на Софійській площі, проведення Міжнародного етнічного фестивалю «Країна мрій», концертної програми за участю Руслани Лижичко на Майдані Незалежності; організаційну допомогу було надано у проведенні заходів в рамках проекту «Французька весна в Україні», що в 2012 році відкрилася на Софійській площі виступом «Шалених дзвонарів», фестивалю ГОГОЛЬFEST.

У 2012 році Департамент культури спільно з кожним районом розробив карту закладів культури м.Києва, яка визначила їх дислокацію незалежно від форм власності, та дала можливість розпочати реалізацію соціально-культурного проекту «Крок до мистецтва: заклади культури районів для киян».

Мета проекту – проведення у 2013 році безкоштовних культурно-мистецьких благодійних заходів для широкого загалу населення, в першу чергу, для людей старшого покоління або тих, хто обмежений у пересуванні великим містом. В свою чергу, митці-початківці, творчі колективи й театри отримали додаткову можливість реалізовуватися.

Задум не залишився на папері – з січня 2013 року проект почав діяти: за перші три тижні січня ц.р. районні мистецькі заходи відвідали 3 400 киян, про що знімає наразі відеорепортаж телеканал ТОНІС.

Наступний проект, для реалізації якого ми надаємо організаційну підтримку (розпорядження КМДА) – Міжнародний фестиваль «Рок Січ» на Трухановому острові. З 2013 року фестиваль стане україно-шведським. Проект було презентовано в рамках двостороннього форуму Києва та Стокгольма після того, як на Євро 2012 Київ прийняв фанатів зі Швеції, більшість з яких полишили Україну з приємними враженнями.

Музеї

Музей книги і друкарства України в жовтні 2012 року розпочав співпрацю з Польським Братством Кавалерів Гутенберга в Варшаві з реалізації проекту «Оцифрування документів і музейних об’єктів польської культурної спадщини на теренах України». Здійснення проекту планується впродовж 2013 року.

У серпні 2012 року, до Дня Незалежності України, було відкрито нову експозицію Музею історії міста Києва в новому приміщенні за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7 та Музей шістдесятництва (вул. Олеся Гончара, 33-А). Протягом минулого року також продовжувалася робота з підготовки до відкриття експозицій Музею «Іван Франко і Київ» – відділу Музею видатних діячів української культури та Музею-квартири В.С.Косенка – філії Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

Так, непересічною подією в культурному житті міста стала передаукціонна виставка та аукціон, проведений Музеєм історії міста Києва спільно з Аукціонним домом «Епоха». За наслідками аукціону фондова колекція Музею поповнилася 40 малюнками видатного художника Ю.Павловича, які є частиною серії акварельних робіт про забудову Старого Києва і коштують близько 100 тис. грн. Безумовна цінність малюнків у їх історичній достовірності.

Іншим значимим проектом була виставка «Європейський вимір. Живопис старих європейських майстрів з державних колекцій України» в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Вперше в межах однієї експозиції було об’єднано 100 вибраних творів європейського класичного живопису з дев’яти музеїв України. Перша частина проекту – виставка «Повернення “Святого Луки”. «Західноєвропейський живопис 6-18 століть з музеїв України» – відбулася в Москві в Державному музеї образотворчих мистецтв ім. О.С.Пушкіна.

Не залишилися поза увагою киян і гостей міста й інші заходи: Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» у Музеї книги і друкарства України, виставка «Приховані скарби» з нагоди 90-річчя Київського національного музею російського мистецтва, виставка живопису японських художників з міста Кіото в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (спільно з Музеєм історії міста Києва), виставка «Наївні» в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» та інші.

Подією в музейному житті столиці стала участь проекту Музею Івана Гончара «Актуальний музей: стратегія динамічного розвитку» в програмі «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та здобуття музеєм гранту 500 тис. грн. За кошти гранту планується трансформувати музей у сучасну динамічну модель західного зразка, буде створено і впроваджено комплексну навчальну програму (серії тематичних лекцій, семінарів, тренінгів), втіляться в життя новаторські ідеї, музей розвине свою матеріально-технічну базу тощо.

Закономірним наслідком активної роботи музеїв по впровадженню нових форм є залучення додаткових надходжень. Так, у 2012 році музеями комунальної власності міста зароблено та залучено понад 4 млн. грн. (приблизно на рівні 2011 року, що для часів економічної кризи є непоганим показником). У якості позитивного прикладу можна навести роботу Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Київського національного музею російського мистецтва, Музею історії міста Києва, Національного музею українського народного декоративного мистецтва та інших.

Крім того, з метою автоматизації музейних процесів, здійснення електронного обліку музейного фонду, фотофіксації основного фонду музеїв планується продовжити (за умови фінансування) впровадження сучасної комп’ютерної програми «КАМІС».

Протягом 2012 року публічні бібліотеки міста працювали над залученням громадськості до проведення спільних творчих заходів для популяризації читання, посиленням ролі бібліотек як центрів читацького розвитку, відродженням традицій сімейного читання. У своїй роботі вони стали використовувати нові форми та методи роботи, зокрема: проводити он-лайн конференції, спілкуватися зі своїми колегами через скайп. Так, цікаво і змістовно пройшов поетичний інтерслем «Псков – Київ: Княгиня Ольга», який проводила Публічна бібліотека ім. Лесі Українки та Центральна міська бібліотека Пскова. Цей спільний проект буде продовжуватися й надалі. Читачі Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка для дітей взяли участь у скайп-зустрічі з наймолодшим письменником України Андрієм Медвєдєвим.

Продовжується робота й по автоматизації бібліотечних процесів. На сьогодні в центральних міських бібліотеках є можливість надавати користувачам такі послуги як: віртуальна довідка, електронна доставка документів, доступ до електронних баз даних. Хотілося б відзначити, що на базі центральних міських бібліотек у 2012 році розпочато втілення пілотного проекту «Електронна бібліотека. Сучасне читання», який сприяє покращенню обслуговування користувачів. Закуплено 38 електронних пристроїв для читання. Крім того, Публічною бібліотекою ім. Лесі Українки оцифровано колекцію книг С.Лифаря, книги про Київ, твори Лесі Українки, які виставлені на сайті бібліотеки і доступні для користувачів.

Бібліотеки постійно працюють над оновленням та наповненням своїх сайтів. І як результат – у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних Інтернет-сайтів, який проводила Українська бібліотечна асоціація, сайт Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки визнано переможцем.

Варто відзначити, що колективами центральних міських бібліотек проводиться робота з пошуку позабюджетних джерел поповнення фондів. І за рахунок подарунків від видавництв, окремих громадян, організацій, авторів книг за звітний період до публічних бібліотек міста надійшло книг на суму близько 850 тис. грн.

Зважаючи на зменшення фондів публічних бібліотек, одним із найпроблемніших питань залишається питання фінансування комплектування бібліотек новою літературою. У зв’язку з тим, що наявна комп’ютерна техніка в бібліотеках була придбана протягом 1998-2007 років, питання її модернізації з кожним роком стає все більш актуальним.

Починаючи з жовтня 2012 року окремим напрямком діяльності Департаменту культури є взаємодія з релігійними організаціями та громадами столиці, а також налагодження конструктивної та ефективної співпраці між Київською міською владою та представниками різних конфесій.

На сьогодні у м. Києві діє 65 національно-культурних товариств міського рівня, що репрезентують собою 26 етнічних груп населення столиці. Крім того, у м. Києві проводять свою діяльність 12 центрів культур національних меншин, видаються газети, функціонують театри, художні колективи,  навчальні заклади з вивчення та навчанням мовами національних меншин.

Зважаючи на зменшені обсяги фінансування, недофінансування запланованих заходів, а також враховуючи кредиторську заборгованість за минулі роки, основні обсяги фінансування зосереджувались на проведенні загальноміських заходів. Зокрема, за підтримки міської влади протягом 2012 року  було організовано та проведено: Свято весняного рівнодення «Навруз» на території Національного комплексу «Експоцентр України»; фестиваль національних громад «Етнічний віночок Києва» в рамках проведення загальноміського Фестивалю національних культур «Фольклорама»; виставку живопису представників національно-культурних громад м.Києва тощо.

Водночас, надано сприяння в організації оздоровлення та відпочинку дітей з числа національних меншин м.Києва, які є володарями та лауреатами Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Усі ми діти твої, Україно».

Окрім цього, протягом 2012 року здійснено ряд заходів щодо  об’єднання потенціалу Київської міської влади та релігійних громад столиці у забезпеченні прав громадян на свободу совісті, сприянні релігійним громадам м.Києва.

З метою забезпечення подальшого позитивного розвитку державно-церковних відносин,створення належних умов для збереження, відродження та розвитку етнічної, культурної та мовної самобутності, вивчення історії національних меншин, які проживають у м.Києві, Київська міська рада затвердила дві міські цільові програми «Київ етнічний» на 2012-2015 роки» та «Київ: державно-церковні відносини на 2012-2015 роки».

Реалізація цих Програм дозволить комплексно розв’язати існуючі проблеми національних меншин, які проживають у м. Києві, забезпечити національно-культурні, освітні потреби українців, які проживають за межами України та забезпечить подальший позитивний розвиток державно-церковних відносин. Серед основних причин, що негативно впливають на ефективність реалізації Програм, є нерівномірне їх фінансування протягом бюджетного року, а також суттєве недофінансування.

Орієнтовний обсяг коштів бюджету м.Києва, які планується залучити на виконання міської цільової програми «Київ етнічний» у 2013 році, складе 659,7 тисяч гривень, що майже вдвічі менший розміру фінансових витрат, необхідних для її виконання; на реалізацію міської цільової  програми  «Київ: державно-церковні відносини» – 840,3 тис. грн. із передбачених 1275,9 тисяч гривень.

 

Кіномережа міста налічує 47 кінотеатрів, з них  18 – комунальної форми власності, в тому числі 9 дитячих. Протягом року здійснювалася робота з координації діяльності київських кінотеатрів, вирішення їх поточних проблем, проведення кінозаходів, надання погоджувальних листів на здійснення зйомок кінофільмів у м. Києві тощо.

Найбільшою проблемою є те, що Департамент культури не має засобів впливу на приватні кінотеатри. Ціни на квитки непомірні, що не дає можливості пересічним киянам переглядати кінофільми. Прикрою тенденцією виявляється той фактор, що керівництво районів міста Києва не цікавиться життям та діяльністю кінотеатрів, розташованих на їх території, а стоять осторонь нагальних проблем.

У 2012 році активізувалася підтримка аматорського мистецтва в місті Києві. Вперше в Києві було організовано Фестиваль мистецтв «Твої таланти, Києве!», присвячений 1530-річчю заснування Києва, в рамках якого творчі звіти районів міста продемонстрували здобутки кожного району, презентувавши кращі художні колективи та окремих виконавців. Завершився фестиваль у Національному палаці мистецтв «Україна», де показали свою майстерність понад 12 тисяч учасників.

У грудні 2012 року була підписана Угода про співпрацю між Київською міською державною адміністрацією та Координаційною Радою національних творчих спілок України на 2013 – 2015 рр., що дасть можливість вирішити ряд проблемних питань життєдіяльності творчих спілок та залучити їх до активної участі у культурному житті столиці. Голови національних творчих спілок України та їх київських осередків дякували місту за підтримку у такий скрутний час.

У форматі Днів культури пройшла серія міжнародних заходів. Так, у 2012 році відбулися Дні Москви, Санкт-Петербурга та Відня у Києві.

Під час святкування Днів Москви у Києві в вересні 2012 р. гостинно відкрили свої двері Театр оперети, Галерея Лавра, Київський національний музей російського мистецтва, Національна філармонія України. У подарунок від Київської міської державної адміністрації до читачів Української бібліотеки у Москві було передано українські книжки. В рамках Днів Санкт-Петербурга у Києві в приміщені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва пройшов джазовий дитячий концерт «Зірочки білих ночей».

Переважна частина проектів були втілені у життя, завдяки зваженому розподілу коштів і активному пошуку спонсорської підтримки. Необхідно також зазначити що в 2012 році наші театрально-концертні колективи презентували художні програми у Росії, Польщі, Румунії, Швейцарії, Естонії, Німеччини, Франції. Поїздки здійснювалися, переважно, за кошти приймаючої сторони і, частково, за рахунок коштів від основної діяльності творчих колективів. Тому, обов’язковою умовою виїзду за кордон має стати отримання прибутку. Перевага повинна надаватись тим закордонним проектам, які можуть принести колективу прибутки

Серед планів на наступний рік слід окреслити Дні Києва у Відні (березень), Дні Києва у Москві (осінь), співпраця з Чикаго (США), Дні Кракова у Києві, Дні Пекіна у Києві, Дні Анкари у Києві. Маємо надію що запланована співпраця між Києвом та Варшавою по обміну театральними режисерами принесе нам нові театральні постановки.

За 2012 рік парки культури та відпочинку також провели цілу низку заходів: масове народне гуляння “ Масляна”, “Водохреща”, свято Пасхи, День Матері, “Ой, на Івана, та й на Купала” та ін.  Поряд з народними святами у парках міського підпорядкування проведено ряд заходів до державних та міських свят, які завжди збирають тисячі відвідувачів різних вікових категорій. З метою проведення інформаційних та культурно-масових заходів з популяризації європейських цінностей та поширення знань про об’єднану Європу, на території Центрального парку культури і відпочинку (біля Арки Дружби народів) було організовано “Європейське селище”.

У парку  “Перемога” (Дніпровський район) було урочисто відкрито пам’ятник Матері-Вдові у м. Києві та Алею-музей військової техніки. На спеціально обладнаному майданчику встановлено зразки сучасної техніки та озброєння: танк “Т-64”, броньовану ремонтно-екплуатаційну машину (БРЕМ-1), гаубицю “Д-30” та 76-мм протитанкову гармату “ЗИС-3”. Усі ці експонати пройшли демілітаризацію на підприємствах Міноборони, де їх підготували до експлуатації в умовах музею під відкритим небом.

Крім того, у парків культури і відпочинку існують і проблеми, які не вирішуються протягом останніх років. На території наших парків немає єдиного господаря: земля умовно поділена між кількома установами та підприємствами (Департамент культури, КО “Київзеленбуд”, Київводоканал, КП“Плесо”, райдержадміністрації), що створює перешкоди для ефективного функціонування, як єдиного цілого комплексу зони відпочинку киян і гостей столиці. Відсутність Державних актів на право постійного користування землею у парках міста негативно впливає, як на діяльність і розвиток самих парків, так і створює перешкоди для залучення коштів інвесторів.

Київська міська галерея мистецтв «Лавра»,  продовжує курс на організацію власних, не комерційних проектів, та налагодила співпрацю з міжнародними інституціями й іноземними культурними представництвами в Україні. Приємно відзначити, що високий рівень проектів в галереї визнають не тільки українські критики і митці але й іноземні куратори та інституції. Галерею регулярно відвідують представники посольств різних держав. За рейтингом українських музеїв по версії користувачів соціальної мережі Facebook галерея «Лавра» зайняла 8-ме місце, її випередили лише такі інституції як PinchukArtCentre, Mysteskyi Arsenal, Національний художній музей України

 

 

 

 

Пропозиції щодо забезпечення подальшого виконання

З кожним роком питання фінансування стає все більш проблемним.

Через гостру фінансову кризу асигнування на культуру зменшуються. І життя вимагає від нас шукати нові джерела позабюджетних надходжень для проведення культурно-мистецьких заходів.

Тому політика фінансування заходів нашим Департаментом направлена в трьох напрямках:

 1. Бюджетне фінансування державних та міських заходів.
 2. Бюджетно-приватне фінансування проектів.
 3. Залучення коштів спонсорів на проведення мистецьких акцій. І пріоритетним завданням у цьому напрямку стала реалізація спільних проектів, що проводяться за кошти приватного сектору, громадських організацій, благодійних фондів, міжнародних установ. Це дає можливість зменшувати навантаження на міський бюджет та забезпечити значний внесок в економіку міста.

На сьогоднішній день розроблено проект Єдиного квитка в закладах культури міста Києва який буде реалізовано вже протягом цього року. Це пілотний проект Єдиної автоматизованої системи обліку реалізації квитків на культурні заходи.

На виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року
№ 756/2012 «Про проведення в 2013 році в Україні Року дитячої творчості», з метою виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей Департамент культури розробляє план заходів із підготовки та проведення культурно-мистецьких заходів у рамках Року дитячої творчості протягом року та організовує проведення заключного Гала-концерту переможців районних оглядів дитячої творчості. Концерт відбудеться в червні-місяці до Міжнародного Дня захисту дітей в Національному палаці мистецтв «Україна».

В рамках стратегічної ініціативи «Культурна височина» буде впроваджено музейний проект «Київ назавжди. Kyiv forever» (виставка «Київ очима художників» у Музеї історії міста Києва). З метою впровадження проекту при Департаменті культури створено дорадчий орган – Експертна рада, яка здійснюватиме роботу з відбору творів сучасного образотворчого, декоративного та народного мистецтва для поповнення Музейного фонду України, збагачення та урізноманітнення колекцій музеїв комунальної власності міста Києва.

Крім того, в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків виставкою «Колекція баронів де Шодуар» із зібрання Житомирського обласного краєзнавчого музею буде продовжено проект «Європейський вимір».

Враховуючи, що більшість громад національних меншин не мають приміщень, оптимальним виходом із ситуації є створення муніципального Будинку національностей у м. Києві, концепцію створення якого та статут діяльності розроблено Управлінням. Пропонуємо порушити зазначене питання щодо пошуку відповідного приміщення для розміщення Будинку національностей, наприклад, – використання одного із комунальних кінотеатрів.