Музей Гончара тепер можна подивитися через Google у всьому світі

Користувачі всього світу вперше зможуть ознайомитися в Арт-проекті Google з роботами із колекцій двох українських музеїв – Національного заповідника Софія Київська та Національного центру народної культури Музею Івана Гончара.

“Це тільки початок, і ми запрошуємо приєднатися до нашого проекту й інші українські музеї, щоб шанувальники мистецтва в різних куточках земної кулі змогли ознайомитися з їхніми колекціями онлайн”, – зазначив директор Google Україна Дмитро Шоломко.

Як повідомили Корреспондент.net у Google Україна, в онлайн-галереї музею розміщено понад 50 творів мистецтва, включаючи мозаїки ХІ століття, серед яких Богоматір Oранта – енергетичний центр собору святої Софії, символ Церкви земної; Євхаристія, що відображає основні події історії Спасіння, і Христос Пантократор, який ширяє над усім простором храму і є символом Церкви небесної.

У Музеї Івана Гончара є унікальна колекція творів українського народного мистецтва, зібрана в різних місцях України, що відображає побут і культуру українського народу.

Тепер в онлайн-галереї музею в Арт-проекті Google можна ознайомитися з картинами та скульптурами народних майстрів, прикрасами і предметами побуту, наприклад, картинами Портрет дівчини у вінку і Кримський Запорожець.

Сьогодні в Арт-проекті Google представлено понад 40 тис робіт з колекцій 250 музеїв і організацій по всьому світу.

Нагадаємо, що музей Гончара є постійним партнером Літературної Країни Мрій і щороку приймає у себе Письменницьку кухню. Цього року Літературна Країна Мрій відбудеться 6-7 липня.

Кореспондент