Американська дитяча художниця виграла українську премію «Золота пір’їнка»

Валерія Соколова прилетіла з США на запрошення дитячого журналу «Ангелятко», з яким вона тепер співпрацюватиме. Вона стала першою художницею, яка отримала «Золоту пір’їнку». Премія присуджується не за окремі твори, а за здобутки у творчості для дітей незалежно від напряму і жанру. Дотепер цю нагороду журналу «Ангелятко» здобували лише дитячі поети та письменники-казкарі.

Ілюстраторка зворушено говорить: «Золота пір’їнка» – це для мене дуже велика нагорода і відповідальність. Діти обрали мої ілюстрації як найкращі, тож я маю їх не розчарувати надалі».

Тому невипадково на зустріч прийшли також найменші львів’яни – головні поціновувачі та судді, заради яких і виконують свою кропітку роботу майстри пера та пензля.

Також Валерія Соколова презентувала американські журнали для дітей, ілюстрації для яких вона розробляла. Казкові малюнки, що дійсно нетипові для західних видань, не можуть залишити байдужим.

Художниця зазначає, що український та американський читач все-таки різняться. «Український читач читає. Американські діти більш спрямовані на комп’ютерні ігри. У США зараз починається фактично занепад дитячих книжок. Видавництвами вживаються різні заходи, щоб дитину зацікавити читати. Наприклад, книжка може продаватися разом з іграшкою. Тобто, подається конгломерат різних ідей. Зараз популярність набувають електронні книги. Тому видавці, щоб зацікавити і заохотити до читання, мусять впроваджувати нові ідеї», – говорить ілюстраторка.

За її словами, коли працюєш над книгою, треба відчути себе дитиною, аби зрозуміти, що саме цікаво для малечі. Художниця впевнена, що в душі кожної людини й ілюстратора, зокрема, живе маленька дитина. «В момент роботи ота дитина має дивитися на світ очима художника і водночас сама працювати над ілюстрацією. Для кожної книжки треба знайти окремий підхід. Щоб не було такого, що художник від однієї книжки до другої нічого нового не зробив», – додає вона.

Соколова здобувала найвищі мистецькі нагороди і має багато пропозицій щодо співпраці з різноманітними виданнями, проте завжди ретельно обдумує такий вибір: «Багато замовлень відкидаю. Ще кілька років тому я розробляла рекламні проекти, але я відчула, що мені це не цікаво. Тепер я хочу творити тільки для дітей».

Деякий час художниця співпрацювала з компанією Walt Disney. Вона наголошує, що цей період був дуже важливим і цікавим у її житті. «Компанія запросила мене зробити декілька ілюстрацій, з яких потім створили анімаційну рекламу для відкриття парків Уолта Діснея. Я розробила декілька варіантів казкових палаців. У компанії обрали один із зразків і потім створили справжній замок. Але найприємнішим стало те, що вони використали мій стиль і мені не довелося підлаштовуватися під «диснеївський», – розповіла Валерія Соколова.

Як зазначила художниця, натхнення для творчості вона черпає на Батьківщині. «Тому я хочу зараз спрямувати творчість до книжкового дитячого формату і пов’язати її з Україною», – резюмує вона.

Довідка.

Валерія Соколова – відома американська ілюстраторка з українським корінням. Народилася у Львові в родині відомого архітектора Станіслава Соколова. 

1992 року переїзжає до США, де активно співпрацює з релігійним видавництвом «Quadriga Art. Через Jumbo Pictures співпрацює з Walt Disney.

З 2005 року викладає ілюстрацію та дизайн у New York City Colleges. Також викладає іконопис візантійсько-слов’янської традиції у Prosopon School of New York City.

Вона є членом Graphic Artist Guild (Гільдія художників-графіків Нью-Йорка), Pen and Brush Society та інших американських мистецьких спілок та організацій.

Активно співпрацює з дитячими журналами. Має декілька мистецьких відзнак, серед яких «Best Illustrator» (Найкращий ілюстратор) Нighlights Magazine.

Дитячі книжки Валерії Соколової стали бестселерами видавництва «Standard Publishing» та перевидавалися у багатьох країнах. Її книгу «Treasury of Christmas Joy» (Golden Books Publishing Company) було видано у 15-ти країнах світу.

ЗІК