Сьогодні розпочинається Дитячий фестиваль

Львів у очікуванні великого дитячого свята –  17 травня, розпочинається Дитячий фестиваль. Тут буде усе для розвитку дитини, а основною складовою є велике книжкове свято.

Про це розповів на прес-конференції з нагоди цієї масштабної триденної події Григорій Семенчук – програмний директор фестивалю. Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль не змогла бути присутньою на прес-конференції у зв’язку з участю у парламентських слуханнях на тему «Проблеми розвитку українського книговидавництва, книгорозповсюдження та перспективи підтримки книгочитання в Україні», які 15 травня у Верховній Раді України проводив Комітет з питань культури і духовності.
Григорій Семенчук зазначив, що основним аспектом, як і сім років тому, залишається велике книжкове свято. Загалом на Дитячому фестивалі буде 306 найрізноманітніших заходів. Їх зможуть відвідатим близько 15 тисяч дітей віком від 4 до 14 років.
Також він додав, що під час Дитячого фестивалю відбувається семінар з промоції читання серед дітей та молоді в межах проекту Book Platform. Приїдуть бібліотекарі з Грузії, Вірменії, України.
Окрім Григорія Семенчука, на прес-конференції були партнери та співорганізатори Дитячого фестивалю. Заступник головного редактора «Видавництва Старого Лева», куратор приїзду Іана Вайброу Катерина Міхаліцина розповіла про візит Іана Вайброу – всесвітньо відомого дитячого письменника. Зустріч з Вайброу організують у форматі великої пригоди. Допоможуть у цьому пластуни. Вони за мотивами творів письменника підготували рекомендації, як стати справжнім слідопитами та навчитись легко орієнтуватися на будь-якій території.
Консул Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Мартіна Павлітова Мухова зазначила, що Генеральне консульство долучається до організації Дитячого фестивалю вже другий рік поспіль. Цього разу до Львова з Чехії завітає сучасна чеська художниця Вероніка Ріхтерова. Вона займається ПЕТ-артом – робить інсталяції, скульптури та інші вироби із пластикових пляшок. Пані Мартіна зазначила, що Ріхтерова представить на фестивалі свою виставку – «Шанування пластикових пляшок». Це повна історія життя пляшки – від її появи і до викидання на сміття у той час, коли пластик не піддається гниттю і не розкладається.
Вероніка Ріхтерова навчить усіх охочих перетворювати пляшки на твори мистецтва, поділиться своїми професійними секретами. Але вона просила дітей пляшки приносити з собою і бажано кольорові, а не тільки прозорі. До слова, Чехія входить до переліку тих країн, де найбільше розвинене вторинне виробництво з вже використаного пластику.
Співорганізатор фестивалю настільних ігор «Ігросфера», що теж відбудеться під час Дитячого фестивалю, Ростислав Гнатик розповів, що минулого року видавцям настільних ігор у Львові сподобалося. Більшість видавництв, що подали заявки на участь, готують до фестивалю новинки. Будуть представлені видавці з Польщі, України, Латвії, Росії. На фестивалі представлять також хітові настільні ігри, які вперше перекладено на українську мову.
Про свій внесок в організацію Дитячого фестивалю розповіли також представники обласної і міської влади. Начальник департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЛОДА Ірина Романів зазначила, що всі департаменти гуманітарного напрямку залучені до запрошення гостей на Дитячий фестиваль. «Я маю на увазі діточок. Я дуже зацікавлена, – каже пані Ірина, – щоби можливість прийти на це свято мали й ті, хто не може зробити цього з батьками – в силу тих чи інших обставин. Саме у цьому напрямку працюємо».
Директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Олег Березюк у свою чергу зазначив, що Форум видавців дав поштовх до створення у Львові традиції цікавого дозвілля і все більше сімей звертають на це увагу, а діти відвідують різноманітні заходи. Львівська міська рада чимало доклалася до залучення власне дітей на Дитячий фестиваль.
Комісія з питань культури і духовності Львівської обласної ради допомогла у погодженні безкоштовного надання приміщень Палацу мистецтв. Саме тому вхід на фестиваль безкоштовний. Голова Роман Ковальчук сказав: «Ми всі були дітьми і розуміємо, яке значення має читання для формування дитини».
Головний спеціаліст відділу соціального захисту Департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді ЛОДА Галина Сівокозова розповіла, що департамент доклав максимум зусиль до того, аби донести до педагогічних колективів, дітей і батьків області інформацію про заходи фестивалю. Також відділ соціального захисту сприятиме приїзду на Дитячий фестиваль дітям із дитячих будинків та шкіл-інтернатів області.