В української переможниці конкурсу блогів DeutscheWelle забрали нагороду

Менше трьох діб українська активістка з правими поглядами пробула переможницею престижного конкурсу The Bobs редакції Deutsche Welle, у номінації «Найкращий блог українською мовою», – сьогодні журі відкликало її нагороду через «правопопулістські ідеї, які не сумісні з метою конкурсу і цінностями».

Блог у «Живому журналі» Олени Білозерської, відомої у столиці правої активістки та блогера, був висунутий на участь у престижному німецькому конкурсі українським членом журі Мустафою Найємом і отримав 46% онлайн-голосів.

Мустафа ж, спільно з редакцією DeutscheWelle, прийняв рішення скасувати перемогу під тиском ініціативної групи, що звинуватила блогершу у ксенофобських, расистських та інших антидемократичних дискримінаційних ідеях, навівши доказами її висловлювання 5-6 річної давнини.

Йдеться про давні припущення Білозерської про те, що у Німеччині ще ставитимуть пам’ятники Гітлеру.

«Після оголошення результатів онлайн-голосування увагу Deutsche Welle звернули на те, що блог Олени Білозерської містить висловлювання минулих років, які не сумісні з критеріями конкурсу. Deutsche Welle шкодує, що вперше за майже десятилітню історію конкурсу номінувався блог, що частково суперечить цінностям, що їх відстоює Deutsche Welle», – таким є офіційне пояснення організаторів.

Петицію з вимогою зняти Білозерську з конкурсу написали ліві активісти відомі також і проросійськими поглядами, зокрема головред порталу LIVA.com.ua Андрій Манчук.

Сама Білозерська у своєму Фейсбуці не заперчувала своїх висловлювань, лише наголошувала, що останніми роками висвітлювала усі протестні акції, в тому числі і ті, які проводять ліві організації.

«Я не хочу, щоб постраждала репутація відомого в світі конкурсу The Bobs», – наголосив український член журі Найєм, коментуючи своє рішення про відкликання нагороди. Білозерській не допомогла навіть велика кількість прихильників та лист до організаторів з підписом колишнього міністра Юрія Луценка, і навіть організації «Репортери без кордонів».

texty.org.ua